2026.03.06, Péntek
Indulhat az MCC nagyszabású balatoni fejlesztése
MCC

Indulhat az MCC nagyszabású balatoni fejlesztése

magyarepitok.hu

2026.03.06. 06:58 - Hegedűs Gergely

A révfülöpi táborban 13 épületből kilencet elbontanak, hogy helyet adjanak az új funkcióknak.

Hirdetés

Több mint 12,7 milliárd forintos beruházásban újul meg és bővül a Mathias Corvinus Collegium révfülöpi tábora: a generálkivitelezési munkákat a Magyar Építő Zrt. és a PHAROS '95 Sportpályaépítő Kft. nyerte el.

A projekt célja, hogy a Balaton-parti területen egész évben működő képzési központ jöjjön létre, amely a nyári időszakban nagy létszámú diák- és ifjúsági táborok fogadására is alkalmas lesz.


Komplex fejlesztés, jelentős szálláskapacitás épül

A közbeszerzési értesítő szerint a mintegy 107 ezer négyzetméteres területen megvalósuló fejlesztés kert- és tájépítészeti munkákat, valamint új szálláshelyek, sportlétesítmények és szolgáltató egységek kialakítását is magában foglalja.

A projekt részeként a meglévő épületállomány jelentős részét korszerűsítik, ugyanakkor az összesen 13 épületből kilencet elbontanak, hogy helyet adjanak az új funkcióknak. A táborban 349 férőhelyes szálláskapacitás jön létre, az épületek teljes hasznos alapterülete pedig eléri a 6500 négyzetmétert.

A fejlesztés a közösségi és oktatási infrastruktúrát is erősíti: szabadtéri előadások számára agora, open office jellegű irodatér, valamint csapatjátékokra alkalmas sportpályák és tisztások létesülnek. Emellett korszerűsítik a meglévő konyha- és étteremépületet is, hogy a központ a nagy létszámú rendezvényeket és táborokat is kiszolgálhassa.


A vitorláskikötő és a csónakház már korábban lezárult

A révfülöpi fejlesztés nem előzmények nélküli: a korábbi ütemben a 2F-Bau Kft. és a GB Group Kft. konzorciuma korszerűsítette a vitorláskikötőt és a csónakházat, valamint egy modern közösségi pavilon is épült. Utóbbi különlegessége, hogy CLT paneles technológiával készült, vagyis keresztirányban ragasztott rétegelt faelemekből álló, gyorsan kivitelezhető és környezetkímélő szerkezettel.

A projekt építészeti terveihez 2022-ben országos, nyílt tervpályázatot írtak ki. A megosztott első helyezést az UNITEF’83 Zrt. és az A Fiúk Építész Stúdió Kft. pályázata nyerte el, a bírálóbizottság végül utóbbit javasolta a továbbtervezésre.

A most szóban forgó új beruházási szakasz megvalósításával a révfülöpi központ hosszú távon a Mathias Corvinus Collegium egyik kiemelt képzési és közösségi helyszínévé válhat a Balaton partján.

Mi épül?BalatonRévfülöpközbeszerzésMagyar Építő Zrt.Pharos '95 Kft.MCC

Hírlevél

Hirdetés