Egy korábban szállóként működő épületet bontanak le az Eger-patak partján; a helyén a műemléki környezetbe és a városképbe illeszkedő irodaházat kell létrehozni.
A TED-en kihirdették az Egri Járási Hivatal új központjára kiírt tervezői közbeszerzés eredményét.
A projektben a belvárosban, az Eger-patak partján jön létre a hivatal vezetését és több szervezeti egységét befogadó új épület.
A régi épület bontását is magában foglaló beruházást a ZIP Architects Kft. fogja előkészíteni.
Az új iroda a Megyeházával szomszédos telken fog felépülni a Kossuth utcában. A hirdetmény szerint az ingatlanon jelenleg lévő épületet szálló funkciónak megfelelően tagolták, így nem alkalmas irodaházként való üzemeltetésre. Továbbá az előzetes hatás vizsgálat során megállapították, a felújítása gazdaságosan nem lenne megoldható, így született meg a teljes elbontás, majd újjáépítés terve.
A projekttel szemben elvárás, hogy a műemléki környezetbe és a városképbe illeszkedő épületet kell tervezni. Az új irodaháznak követnie kell a zártsorú beépítést, illetve magasságában is alkalmazkodnia kell a szomszédos házakhoz.
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.
A nyolcmilliárd forintos beruházásban saját forrásból építették fel a 6550 négyzetméteres logisztikai központot.