A millenniumi pavilon 1894-ben vörösfenyőből készült és először az akkor még az Osztrák-Magyar Monarchia területén található Lembergben (a város mai hivatalos nevén Lviv és Ukrajna határain belül fekszik) állították fel a Lengyel Nemzeti Kiállításon.
Átadták az 1896-os Ezredéves Országos Kiállítás egyik ékét, Habsburg Frigyes főherceg felújított millenniumi pavilonját a Gemenc Zrt. ökoturisztikai központjában a Tolna megyei Pörbölyben.
A kivitelezés során
Az eseményen kiosztott háttéranyagban szerepel, hogy a millenniumi pavilon 1894-ben Habsburg-Tescheni Albrecht főherceg megrendelésére vörösfenyőből készült és először Lembergben (Lviv - Ukrajna) állították fel a Lengyel Nemzeti Kiállításon, hogy lengyel területek kulturális, gazdasági eredményeivel ismertesse meg a látogatókat.
Albrecht főherceg halála után unokaöccse és örököse, Habsburg Frigyes neve fémjelezte a pavilont, amely Budapestre, az ezredéves kiállításra, majd Szekszárdra, Keselyűsre, Bárányfokra került. A közelmúltban már elhagyatottan álló építményt 2019-ben a Gemenc Zrt. vásárolta meg és Pörbölyön építette, újította fel.
Az épület átadásával egyidejűleg az ökoturisztikai központban nyílt meg a Gemenc egykori fővadászáról, Party Istvánról elnevezett vadászattörténeti tanösvény. A helyszínen az erdészet keresztet állított az 52. Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére.
A tetőszerkezetekkel szemben támasztott elvárások rendkívül magasak: a tartósság és megbízhatóság is minimum követelmény, amit csak kiemelkedő minőségű alapanyagokkal lehet biztosítani. A Terrán KészTető által kínált előnyök a technológiai újítások mellett olyan prémium nyersanyagok alkalmazásával valósulnak meg, mint a lucfenyő, amely az előregyártott szerkezetek esszenciáját adja. Szilárdság, rugalmasság és könnyű megmunkálhatóság jellemzi, az igényeknek megfelelően tömör és rétegelt ragasztott fa formában is választható.
Az 1200 négyzetméteres épület egy tágabb beruházási program részeként készült el.