Összesen hat pályaművet díjazott a bírálóbizottság, a bennük lévő ötleteket, megoldásokat összegyűjtve alakítják ki a most elhagyatott parkot.
Eredményt hirdetett a Fővárosi Önkormányzat a Népliget tájépítészeti ötletpályázatával kapcsolatban, melyet tavaly nyáron hirdettek meg. A szakmai versenyben kiderült, milyen koncepcióterv képezze alapját a Népliget rehabilitációjának. A főváros célja az volt, hogy a Népliget történeti kert jellegét tiszteletben tartó, izgalmas, a klímaváltozás kihívásaira választ adó tervekkel elindítsák a Népliget következő, felívelő korszakát.
Karácsony Gergely főpolgármester az eredményhirdetésen arról beszélt: a zöld városvezetés kiemelten kezeli, hogy a főváros legnagyobb parkját a korábban elfogadott stratégiai tervvel összhangban rendbe tegye.
Az ötletpályázatra tizenhat pályamű érkezett, melyeket a tájépítész szakma elismert szakembereiből, valamint a Népliget megújításában érdekelt szereplőkből álló bírálóbizottság értékelt, és választotta ki a díjazott terveket. A testület összesen hat pályaművet tartott értékesnek és szakmailag megalapozottnak, ám első helyet nem ítélt oda.
Ezt Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes az eredményhirdetésen azzal indokolta, hogy nem szerették volna, hogy egy pályaművet kiválasztva hátradőljenek és befejezettnek tekintsék a munkát. Mint mondta: nem is lehet kizárólag egy pályaművet kiemelni egy ekkora területen, ennyire összetett tervezői feladat során. A díjazott pályaműveket felhasználva, az abban lévő ötleteket, megoldásokat összegyűjtve összerajzoljuk a Népliget koncepciótervét – tette hozzá.
Karácsony Gergely főpolgármester a legjobbnak ítélt, 4D Tájépítészeti Iroda pályaművét méltatva azt mondta, a bíráló bizottság szerint az tárja fel a legjobban a Népliget értékeit, és újítja meg ökológiai, természeti eszközökkel.
Mint mondta, a pályamű a park történeti értékeit, elemeit tiszteletben tartja, és jól érzékkel illeszti össze az új funkciókkal és a kortárs tájépítészeti formavilággal.
A tervezők jó arányban helyezték el a mai igényeket kiszolgáló elemeket és alkalmaztak természetközeli megoldásokat. A park tervezett úthasználata kellemes, figyelembe veszi a történeti nyomvonalakat, a gyalogoshálózat fejlesztésénél a sétányokat kísérő fasorokat.
A készítők is tisztában vannak azzal, a Népliget térszerkezetének helyreállítása évtizedes feladat, amit a zöldfelület folyamatos gondozásával lehet megvalósítani - tette hozzá. Megjegyezte: a pályamű nagy hangsúlyt fektet a park értékeinek bemutatására is, a parkot egyfajta élő értéktárgyként kezeli, összhangban a stratégiai tervvel.
Átalakítják, új szárnnyal toldják meg és korszerűsítik a DVTK Labdarúgó Akadémiájának épületét.
Szerkezetkész az SE Városmajor utcai Szív és Érgyógyászati Klinika Új Képalkotó Központja.