Az egykori történelmi épületben egy előadóterem és egy médialabor is kiépült, ugyanakkor egy pihenőkertet és egy szabadtéri színpadot is kialakítottak a projektben.
Új audiovizuális centrumot adtak át a veszprémi várnegyedben a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával. A háromszintes létesítmény az egykori Simoga-ház melléképületének átalakításával jött létre a Kuti és Fia Kft. kivitelezésében, 2,5 milliárd forintból, a projektet többek közt a Cemix Hungary Kft. termékeivel valósították meg.
Az új központ Vár utca 17. szám alatt található az egykori Simoga-ház barokk kori melléképületének átalakításával és bővítésével született, az épület az utóbbi években használaton kívül volt.
Az audiovizuális centrumban megépült egy 62 néző befogadására alkalmas terem, amely könnyű- és komolyzenei koncertek, színházi és kamaradarabok, közönségtalálkozók, filmvetítések, konferenciák szervezésére alkalmas. A pincében a Fixír médialabor kapott helyet, amelyben a legújabb technológiákat bemutató szakköröket tartanak majd. Az épület díszkertje pihenőkertként szolgál, a szabadtéri színpadon pedig egyebek mellett vetítéseket és előadásokat terveznek.
A jövőben számos programnak otthont adó épület átadó ünnepségén Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter azt hangsúlyozta, hogy a létesítmény a magyar filmművészet újabb bástyája lehet. Kiemelte, a művészeti alkotások közül a filmek azok, amelyek manapság a legtöbb emberhez eljutnak, így hatékonyan képesek formálni a gondolkodást.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.
A beruházás 2028 április végére készül el.