Egyre több mutató jelzi, hogy csökken a különbség, ami korábban megvolt az ország keleti és nyugati része között.
Jelentős helyi fejlesztést zártak le az ország északkeleti csücskében: február 1-én Mátészalkán átadták a megújult belvárosi piacot. A beruházás részeként új üzlethelyiségeket is kialakítottak, a fejlesztést a világhálón elérhető adatok szerint a Build It Kft. kivitelezte.
A projekt 800 millió forintos uniós és hazai forrásból valósult meg. A Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei város önkormányzata közel 565 millió forint támogatást kapott a belvárosi piac megvalósításához.
Az átadó eseményen Hanusi Péter, Mátészalka polgármestere elmondta, az 1262 négyzetméteres terület mindig találkozási pont volt és a helyiek életében fontos szerepet játszik. Hozzátette, az engedélyezési folyamat még hátra van, de bíznak abban, hogy húsvétra már használatba tudják venni a piacot.
Román István Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei főispán kiemelte, a vármegyében az elmúlt években több mint száz piac épült vagy újult meg.
A beruházás záróeseményén a közigazgatási és területfejlesztési miniszter is részt vett. Navracsics Tibor elmondta, egyre több mutató jelzi, hogy eltűnik az a különbség, ami korábban megvolt az ország keleti és nyugati része között. "Közrejátszik ebben a kormányzat ipartelepítő politikája, és a jövedelmi statisztikák is azt mutatják, hogy a keleti térség folyamatosan zárkózik fel" - fogalmazott.
Arra is kitért, hogy Magyarország az előző ciklusban a harmadik leghatékonyabb volt az uniós források felhasználása terén. Hozzátette, a 2021 és 2027 közötti ciklusban jelenleg az első helyen áll az ország.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.