Elkészült az Épkar a negyedik ütemmel is: átadták az Újbudai Gyermek Egészségügyi Központot.
Újbuda központjában, egy percre a Móricz Zsigmond Körtértől, a Szakrendelő mögött áll a kiemelten szép arányú, osztott szalagablakos, vörös téglaburkolatú egykori iskolaépület, amelynek teljes átalakításával hozhatta létre az Épkar Zrt. Újbuda legújabb egészségügyi intézményét.
2018 végén jelent meg a pályázat az Újbudai Gyermek Egészségügyi Központ és Egynapos Sebészet kialakítására a Kőrösy József utca 3-5. alatti, modernista iskolaépületben, amelynek teljes felújítására, átalakítására és bővítésére keresték a kivitelezőt. A kerületi illetőségű és Budapest számos presztízsberuházását is jegyző Archikon Építésziroda készítette a 85 ezer beteget ellátni képes intézmény terveit, amely a XI. és a XXII. kerületi gyermekek mellett az Érdről, Diósdról, Biatorbágyról és Törökbálintról érkezőket is fogadja majd.
Az elmúlt közel két évtized legnagyobb egészségügyi fejlesztését kivitelezhette az Épkar Zrt. Újbudán, amelynek létrehozásáról már 2010-ben is szó esett, végül azonban csak 2017-ben kezdődhetett el az egykori iskolaépület átalakítása állami támogatás, önkormányzati és fővárosi források felhasználásával.
A komplexumban 23 féle gyermekszakellátás, háziorvosi rendelő, egynapos sebészet, fertőző részleg, ügyeleti helyiségek mellett egy úgynevezett sokktalanító is lesz, az utóbbiban az életveszélyes állapotba került gyerekek kaphatnak ambuláns segítséget a mentő kiérkezéséig. A szakellátási formák mellett játszósarok, hidroterápia és gyermekpszichiátria is lesz a Gyermekegészségügyi Centrumban.
Négy ütemben alakíthatta át az Épkar Zrt. az eredetileg alápincézett, kétemeletes volt iskolaépületet. Tornatermi szárnyának elbontásával a megmaradó, összesen nettó 2348,6 m² alapterületű épület szerkezeti megerősítését, illetve egy nettó 618,6 m² alapterületű épületszint ráépítését kellett elvégeznie a kivitelezőnek, a belső átalakítások és a teljes energetikai felújítás mellett. Ennek során
Lakásépítési program indult Mórahalmon.
14 ezer négyzetméteres üzem készül el 2026 második felére 31 milliárd forint értékben.