Hamarosan befejeződik a Teva Gyógyszergyár Zrt. sajóbábonyi beruházása. Ez év nyarán már piacra termel az izraeli központú társaság 2,3 milliárd forintba került új üzemegysége, amely egyedülálló technológiára alapoz.
A cég tájékoztatása szerint a Teva a múlt év szeptemberében kezdte meg a sajóbábonyi gyárában a kapacitásbővítő beruházást, amely révén egy központi idegrendszeri betegség terápiájában alkalmazott készítmény előállítására lesz alkalmas az új üzem.
Az elmúlt napokban megtörtént az új üzemegység épületének műszaki átadása, jelenleg a technológia beüzemelése tart, ez várhatóan április végén befejeződik. Ezután a "validációs gyártások" következnek, ami után már piacra termel az üzem.
A társaság közleménye szerint az elkövetkező években a termék óriási volumenben készül majd Sajóbábonyban, így világszinten jelentős piaci igényeket fed le.
Az izraeli Teva Pharmaceutical Industries Ltd. az elmúlt húsz évben mintegy 350 milliárd forintot fektetett be Magyarországon, több mint háromezer embert foglalkoztat Debrecenben, Gödöllőn és Sajóbábonyban. Az utóbbi gyártóegységet 2005-ben alapította, miután a gyógyszeripari konszern úgy döntött, hogy Magyarországon bővíti fermentációs technológiára épülő hatóanyag-gyártási kapacitását.
A társaság a magyar piacon az egyik legszélesebb termékportfólióval rendelkező gyógyszercég, termékei többek között a szív- és érrendszeri, az emésztőszervi, az urológiai és az onkológiai betegségek kezelésében segítenek.
A nyilvános cégadatok szerint a Teva Gyógyszergyár Zrt. árbevétele 2014-ben meghaladta a 265 milliárd forintot, üzemi eredménye a 12,7 milliárd, adózott eredménye pedig a 78 milliárd forintot.
(mti)
(fotó: sajomente.hu)