Átadták pénteken a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Onkoterápiás Központjának több mint kétmilliárd forintos fejlesztéssel kialakított új épületét és korszerű gyógyító eszközeit, berendezéseit.
A régi, mintegy 1200 négyzetméteres épület helyén egy új, 3300 négyzetméteres létesítményt alakítottak ki 2,2 milliárd forintos uniós forrás felhasználásával. Az eseményen kiosztott sajtóanyag szerint az onkoterápiás intézet évek óta tartó fejlesztésének utolsó ütemeként, az 1902-ben épült bábaképző elbontásával jött létre az ambuláns kezelésekre és fekvőbeteg-ellátásra egyaránt szolgáló épület.
Az eszközbeszerzésnek köszönhetően a legfontosabb nagy értékű berendezések kora 2,4 év alá csökkent, így az orvosok a legmagasabb szintű ellátást tudják biztosítani a betegeknek.
Az intézetben naponta mintegy háromszáz ambuláns beteget látnak el, hozzávetőlegesen százötven sugárkezelést és félszáz infúziós kezelést végeznek el, és összesen 55 fekvőbeteget tudnak egyszerre ellátni.
A PTE tavaly decemberben azt közölte az MTI-vel, hogy 2010-től napjainkig több mint húszmilliárd forintot fordíthatott 2010-től 2015-ig az egészségügyi ellátás fejlesztésére európai uniós pályázati forrásokból. A legnagyobb volumenű beruházást a Janus Pannonius Klinikai Tömb nevet viselő, egykori 400 ágyas épület teljes felújítása jelentette 13,3 milliárd forintból.
(mti)