A beruházás részeként a burkolatfelújításon túl a bakonyszombathelyi árok hídját is felújítják.
Kisbért és Veszprémvarsányt összekötő út újul meg közel 3 kilométeres szakaszon – derül ki a Magyar Közút Nonprofit Zrt. közleményéből. A munkálatok a Colas Út Zrt. kivitelezésében valósulnak meg mintegy 260 millió forintból.
A Kisbért és Veszprémvarsányt összekötő 8218-as út bakonyszombathelyi szakasza 2,6 kilométer hosszúságban a Magyar falu program keretében, magyar finanszírozásból újul meg. Az út felújítással érintett szakaszán:
A beruházás során a burkolatfelújításon túl a bakonyszombathelyi árok hídját is felújítják.
A teljes projekt várhatóan július közepéig fejeződik be, addig az útszakaszon sebességkorlátozásra és jelzőőrös forgalomirányításra kell számítani.
A fejlesztés jelentőségét az adja, hogy a Vértesi úti szintbeni vasúti átjáró kiváltása mellett a 4-es főút új csomóponttal, gyalogos- és kerékpáros kapcsolatokkal, valamint későbbi sávbővítésre is alkalmas útkapcsolatokkal válhat rendezettebbé.
Az M6-os autópálya és a Duna között fekvő település iparterületének fejlesztésével kapcsolatban most a belterületi utak kerültek fókuszba.