A Székesfehérvárt és Dunaújvárost összekötő főúton a Szabadegyháza-ipartelepet elkerülő szakaszt építik fel.
2018 júniusától a teljes 62-es úton 90 km/órás sebességgel haladhatnak az autósok - derült ki a szabadegyházi elkerülő út projektnyitó rendezvényén. A Soltút Útépítő Fenntartó és Kereskedelmi Kft. és az S-Útvonal Építőipari Fővállalkozó Zrt. közös kivitelezésében megvalósuló szakasz költsége nettó 3,16 milliárd forint.
A 2,9 kilométer hosszú kétszer egysávos szakasz elkészültével a 62-es út teljes rehabilitációja megvalósul. A Fejér megye két nagyvárosát összekötő út felújítása ugyanis már korábben elkészült, továbbá megépültek a perkátai és a seregélyesi elkerülő utak, egyedül Szabadegyházán kell lelassítaniuk az autósoknak.
Simon László kormánymegbízott szerint a megyének különösen fontos az útvonal, amiből már csak ez a láncszem hiányzott. Kifejezte reményét, hogy a beruházóktól megszokott minőségben fog a fejlesztés megvalósulni.
Az előkészítési munkák jól haladnak, a humuszfelszedés zajlik, jövő héten pedig elkezdik a betonalapréteg lefektetését.
Az útvonalon kialakítanak:
Egriné Ambrus Andrea, Szabadegyháza polgármestere jelezte a helyiek aggodalmát az útszakasszal kapcsolatban, ami szerinte megnehezíti majd a közlekedést Szabadszállás és az ipartelep között. A beruházást felügyelő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) szóvivője, Kiss Boglárka válaszában elmondta: sikerült szóbeli megerősítést szereznie arról, hogy az összeköttetéshez szükséges többszintes vasúti átjárót a gépjárműforgalom előtt is nyitva fogják tartani.
A SZABADICS Cégcsoport megerősítette fenntarthatósági elköteleződését: a 2024-es CSRD önnyilatkozat verifikációja után hároméves, átfogó stratégiát alkotott, melyben nemcsak célokat, hanem konkrét lépéseket is meghatározott.
Az atomerőmű nem „polctermék”, azaz a terveket nem lehet csak úgy lekapni a polcról, országonként eltérők a követelmények és mások a telephelyjellemzők. A terveket minden esetben a helyi adottságokhoz hozzá kell igazítani. Ezzel összefüggésben igazolni szükséges, hogy az erőmű tervei megfelelnek a nukleáris biztonsági követelményeknek. Alapvető eszköz erre a célra a biztonsági elemzés, az ezzel kapcsolatos feladatokat a Paks II. projektben a Nukleáris Osztály szakemberei végzik.