Az immár tízmilliárdos árbevételű vállalat egyik üzemében a polisztirol gyártását végzik, a másikban a méretre darabolást és a csomagolást.
Átadták Szegeden a Bodrogi Bau Kft. új üzemeit, a beruházásban a magyar tulajdonú cég a polisztirol szigetelőhab-gyártó kapacitását bővítette.
A 497,2 millió forintos uniós és hazai támogatással megvalósult beruházási ütemben két új üzemcsarnok épült. Az elsőben az expandált polisztirol szigetelőanyag blokkok gyártását, feldolgozását végzik, a második csarnokban pedig méretre darabolják és csomagolják terméket.
A projekt része volt a termelés-irányítási, termelésprogramozási rendszer bevezetése és egy anyagminőség-vizsgáló labor kialakítása is.
Több mint két éve kezdték el a cég szegedi telephelyén a gyártóbázis kialakítását, az első mintegy egymilliárd forintos költségű ütem 2017 végére készült el.
"A vállalkozás a szigetelőanyagokat elsősorban belföldön értékesíti, főként nagyberuházásokhoz, de a vevők között vannak új ingatlanokat építő vagy meglévő házukat felújító lakossági ügyfelek is" - közölte a szakember. A cég statisztikai létszáma a beruházás kezdete 2017. óta 167-ről 228-ra nőtt.
Bodrogi Csaba, a cég értékesítési vezetője az MTI-nek elmondta, az 1996-ban alakult vállalkozás korábban a hőszigetelőanyagok, alumínium nyílászárók és szerkezetek kereskedelemével, valamint beépítésével foglalkozott.
Mára jelentősen kibővült a társaság tevékenységi köre. A most szóban forgó gyártás mellett cégcsoport építőipari kivitelezéssel, építőanyag kereskedelemmel, tervezéssel, ingatlan-beruházási, -forgalmazási, -eladási, -kezelési tevékenységgel is foglalkozik. Tulajdonosként asztalosüzemet működtet, ugyanakkor a vállalkozás tagja és résztulajdonosa az Új Ház Csoport országos építőanyag beszerző és értékesítő hálózatnak.
A hódmezővásárhelyi székhelyű Bodrogi Bau Kft. az alföldi városban öt telephellyel rendelkezik, illetve számos fióktelepe van Szegeden, Csongrádon, Szentesen, Békéscsabán, valamint Budapesten.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Bodrogi Bau Kft. értékesítésből származó nettó árbevételét a 2017. évi 5,211 milliárd forintról tavaly 7,371 milliárd forintra növelte, miközben az adózott eredménye 255,7 millióról 879 millió forintra emelkedett. A vállalkozás tájékoztatása szerint az idei árbevétel eléri a 10 milliárd forintot.
Nyáron elkészültek a tervek, most pedig újabb fontos lépést tett a BKK azért hogy el is indulhasson az építkezés. A társaság benyújtotta pályázatait az Id. Antall József rakpart és az Erzsébet híd alatti terület átépítésére.
Uniós viszonylatban Magyarország a geotermikus energiahasznosítás terén az első öt ország között helyezkedik el. E pozícióját tovább erősítheti a termelési technológiák és a földkéregre vonatkozó adatbázis fejlesztése révén. Utóbbiban kulcsszereppel bír a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) is.