Erőteljes javaslatot tett a magyar építőipari szektort szakmai szempontból képviselő szervezet.
Az építési célú közbeszerzések szabályszerű lebonyolítása érdekében országos szakmai rendezvénysorozatot indított hét állomással a Közbeszerzési Hatóság, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) és a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) - közölték a szervezők csütörtökön.
A rendezvénysorozat célja, hogy a legfrissebb információkat, jógyakorlatokat megosszák az ajánlatkérőkkel és a kivitelezőkkel, a közbeszerzésekkel foglalkozó szakemberekkel, valamint a felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadókkal (FAKSZ).
Kovács László, a Közbeszerzési Hatóság elnöke a debreceni nyitórendezményen csütörtökön elmondta: a korábbiaknál is nagyobb hangsúlyt kell helyezni az építési közbeszerzések előkészítésére, hiszen ahogyan a gazdaság minden ágazatára, úgy az építőiparra is nagyon erősen hat a nemzetközi és hazai inflációs nyomás, a nyersanyag-, illetve a szakemberhiány.
Az ÉVOSZ kiemelt javaslata, hogy az ajánlatkérő és a nyertes ajánlatadó előre, szerződésben állapodjanak meg az árak jövőbeni változásának közös kezelésében, az árkockázat közös viselésében
- hívta fel a figyelmet Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke.
Tavaly több mint 2600 milliárd forint értékben bonyolítottak le építési célú közbeszerzéseket, mely a közbeszerzések teljes volumenének közel kétharmadát jelenti. Idén az első fél évben az építési beruházások értékének részaránya közel 70 százalék volt hozzávetőleg 2000 milliárd forinttal.
A szervezők Debrecen mellett Budapesten, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Székesfehérváron, illetve Zalaegerszegen is tartanak egy-egy rendezvényt.
Cikkünket a Közbeszerzési Hatóság által nyújtott további információk alapján szeptember 9-én 9:30-kor frissítettük.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.