Nívódíj táblát avattak a Market Zrt. kivitelezésében megépült Mol Campus épületén.
Ünnepség keretében leleplezték a bronztáblát, amely megörökíti, hogy középület és irodaház kategóriában 2023-ban a Mol Campusnak ítélték oda az Építőipari Nívódíjat.
A Market Építő Zrt. generálkivitelezésében megépült 143 méter magas toronyépületet 2022 decemberében adták át. A létesítmény a felszín alatt 4 szinttel, a felszín felett 28 irodaszinttel teljesen egyedi térformálással épült meg. A kivitelezést portálunk nyomon követte. Az épület számos díjat nyert, köztük az ÉVOSZ építőipari szakmai díját is.
„Építészeti remekmű, technológia és innováció” – ezt jelenti számunkra a Mol Campus – mondta köszöntőjében Varga Péter, a beruházó Mol Campus Kft. ügyvezető igazgatója. Hozzátette, hogy az épület újszerű megoldásaival szimbolizálja a Mol múltját és a jövőjét. Beszédében unikálisnak nevezte a projektet, mivel az úgy valósult meg, ahogy azt megtervezték.
A megvalósítás során nem kellett túllépni sem az időbeli, sem a pénz, sem az erőforrásbeli kereteket.
Bő két évtizedes szakmai karrierjének kiemelkedő alkotásaként jellemezte a projektet Wolf András. A Market Építő Zrt. vezérigazgató-helyettese köszöntőjében a partnerséget és példaértékű együttműködést emelte ki, ami jellemezte a Mol Campus építését. A sikerhez szükség volt a beruházó, a tervezők, a kivitelezők és a projekt ellenőreinek magas minőség melletti elkötelezettségére. Wolf András köszönetet mondott a Market Csoport leányvállalatainak, a beszállítóknak és az alvállalkozóknak is, akik, ahogy fogalmazott „óriásit alkottak a projekt megvalósításában”.
„Nem volt könnyű dolgunk, amikor a koncepciótervekből kiviteli terveket kellett készíteni” – kezdte köszöntőjét Fekete Antal. A Finta és Társai Építész Stúdió vezető tervező építésze hozzátette, számtalan problémára újszerű megoldást találtak a projekt során. Ennek pozitív hozadéka, hogy a tervezők a jövőben szabadabban szárnyalhatnak majd. Úgy vélekedett:
a Mol Campus úttörő, kísérletező épület, ami megépülésével betöltötte ezt a szerepét, hiszen egy ágazat technikai haladását és fejlődését szolgálja.
Fenntarthatósági tanácsadói és minősítő feladatokat végző Óbuda Group képviseletében Herényi Barnabás arról beszélt, hogy egy évvel ezelőtt a Mol Campus Magyarországon egyedülállóan, sikeresen megszerezte mind a LEED Platinum, mind a BREAM Excellent zöldépület minősítést. A szakember beszédében kitért arra, hogy az építkezés során keletkező hulladék 98 százalékát sikerült úgy előkészíteni, hogy azt újrahasznosíthatták. A napelemparkkal, a talajszondás hőszivattyúk telepítésével megújuló energia támogatja az épület mindennapi működését. Herényi Barnabás hozzáfűzte, a Mol példát mutatott a piacnak a körforgási gazdálkodásra való átállásban.
Az Építőipari Nívódíjat Gosztonyi Miklós az elismerés odaítélését végző szakmai bíráló bizottság egyik tagja adta át. A ceremónia előtt elmondta, hogy 1999-ben az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége és az Építéstudományi Egyesület elhatározta, hogy szakmai díjat alapít a minőségi építőipari kivitelezés elismerésére.
A nívódíjakról 9 szakmai szervezet által delegált 19 tagú bizottság dönt. Elárulta, hogy az elismerések odaítélésekor sokféle szempont és szemlélet találkozik, de a Mol Campus esetében egyhangú volt a testület tagjainak véleménye.
Az ünnepségen elismerő oklevelet adtak át a Mol Campus kivitelezésén dolgozó cégek közül a szerkezetépítő Moratus Kft-nek, az üvegszerkezetek kialakítását végző Orosháza Glas Kft.-nek, valamint az épületgépészeti feladatokat megvalósító ENSI Kft. képviselőjének.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.