Felkerült a világ legimpozánsabb szerkezetterveit értékelő Structural Awards 2024 shortlistjére az Atlétikai Stadion KÉSZ Csoport által épített tetőszerkezete.
Nemzeti Atlétikai Központunk, amelynek generálkivitelezője a ZÁÉV Zrt. és a Magyar Építő Zrt. alkotta konzorcium volt, leglátványosabb eleméért, a tetőszerkezetért a KÉSZ Csoport felelt. A 48 gyémántot formázó acélelemből álló központi struktúrát, valamint az előfeszített kábelek alkotta tartórendszerét a cégcsoport stratégiai partnere, a bim.GROUP tervezte, gyártotta és kivitelezte. A generál tartószerkezet tervezési feladatokat az EXON 2000 Kft. látta el.
Negyedik alkalommal adták át az Institution of Structural Engineers Structural Awards díját, amelynek 2024-es döntősei a világ legimpozánsabb szerkezettervezési eredményeit mutatták fel. A fenntartható strukturális megoldásokat, az innovációt, a pozitív társadalmi hatást és a szakma előmozdítása iránti elkötelezettséget is értékelte a zsűri a kiválasztáskor.
Amint a zsűri értékelésében olvashatjuk: Hatékony és elegáns kábelhálós stadiontető-megoldás született a Duna-parti sportlétesítménynél. Az előfeszített kábelrendszer minimalizálta a szerkezeti mélységet és jelképszerű egyediségű építészeti megoldást nyújt, miközben biztosítja a tető stabilitását is.
BIM-alapú tervezési folyamatok használata tette lehetővé a megoldások gyors értékelését és iterációját, megkönnyítve ezzel a hatékony kommunikációt és döntéshozatalt, valamint elősegítve az anyagok, a geometria és az építési módszerek optimalizálását. A szerkezettervező mérnökök, építészek és kivitelezők közötti szoros együttműködés pedig olyan eredményhez vezetett, amely nem csak megfelel az esztétikai és szerkezeti követelményeknek, valamint biztosította a projekt általános sikerét és az érdekeltek elégedettségét.
Az elmúlt évtizedek egyik legjelentősebb építési projektje az Építési és Közlekedési Minisztérium beruházásában valósult meg, a generálkivitelezését a ZÁÉV Zrt. és a Magyar Építő Zrt. végezte. A projekt lebonyolító-műszaki ellenőre a Főber Zrt. és Óbuda-Újlak Zrt. alkotta konzorcium, a generáltervezést a NAPUR Architect Kft. végezte. Az építmény központi struktúrájának tervezését, gyártását és szerelését, valamint az acél kábeltetőszerkezet helyére emelését a KÉSZ Csoport tagjaként a KÉSZ Metaltech Kft. és a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. kivitelezte. Az acél és a kábeltető szerkezet tervezéséért, gyártásért és kivitelezéséért a cégcsoport stratégiai partnere, a bim.GROUP felelt. A generál tartószerkezet tervezési feladatokat az EXON 2000 Kft. látta el. A NAK mellett megépült Robinson hidat a konzorcium alvállalkozójaként a Hídépítő Zrt. építette a Speciálterv Kft. tervei alapján. Kiemelt alvállalkozóként a Mészáros és Mészáros Kft., a V-Híd Zrt., a WHB Elektro Kft., a Zala Elektro Kft., a CLH Hűtés- és Klímatechnikai Kft., a Kanizsai Magasépítéstő Kft., a Graboplan Kft., az Épszerk-Pannónia Invest Építőipari Kft., a Bayer Construct Zrt., a Gedi Építő Kft., valamint a PBM Mélyépítő Kft. vett részt a munkákban.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.