A BKK élhetőbb, fenntarthatóbb és kerékpárosbarát közlekedésre tör a tervezett felújítással.
A Váci út újabb szakaszának tervezett megújítása halad előre a beruházó BKK (Budapesti Közlekedési Központ) legújabb lépésével. Mint közleményükben írják, hozzájárulnak az élhetőbb és fenntarthatóbb városi környezet kialakításához: további útvonalon lehet majd kerékpárral biztonságosan közlekedni, valamint megújulnak a járdák és a zöldfelületek, és akadálymentesek lesznek a kereszteződések. A fejlesztéssel kapcsolatban a BKK társadalmi egyeztetést indított, amelyre várja az ott élők és az arra közlekedők véleményét, javaslatait, észrevételeit – emelik ki.
A Váci út kulcsfontosságú sugárirányú útvonal, amely összeköti a belvárost a külső kerületekkel, emellett az útvonal mentén Budapest egyik legjelentősebb irodafolyosója alakult ki az elmúlt évtizedekben. Az átfogó fejlesztés célja, hogy a Váci út egy szakaszának megújításával újabb városi főút váljon vonzóbbá, biztonságosabbá a legvédtelenebbek – tehát a gyalog, kerékpárral vagy kerekesszékkel közlekedők, illetve az idősebbek – számára is, valamint elősegítse az útvonal menti irodák, lakások és üzletek gyalog és kerékpárral történő megközelíthetőségét.
A kiviteli tervek az eredményes közbeszerzési eljárás lefolytatása és az uniós forrás biztosítása esetén 2026 első felében készülhetnek el. A projekt kivitelezése várhatóan 2027 második felében zárulhat.
A Váci út fejlesztéséről a BKK társadalmi egyeztetést indított, amelyre várja az észrevételeket. A kérdőívet április 30-ig lehet kitölteni a társaság weboldalán. Az eredményt és az észrevételeket, illetve az igényeket a BKK szakemberei összesítik, értékelik, hogy lehetőség szerint beépítsék azokat a tervezési folyamatba. A beruházás tervezése és kivitelezése a TOP Plusz-4.1.2-23 Bringasztráda program keretében valósulhat meg európai uniós forrásból.
A BKK támogatási kérelme 2025. januárban kedvező elbírálást kapott, ezt megelőzően a társaság 2024 novemberében feltételes közbeszerzési eljárást indított a tervező kiválasztására. A helyi önkormányzatokkal, civil szervezetekkel, hatóságokkal, az útkezelőkkel és -üzemeltetőkkel folytatott egyeztetések a teljes tervezési folyamatot végigkísérik .
Az atomerőmű nem „polctermék”, azaz a terveket nem lehet csak úgy lekapni a polcról, országonként eltérők a követelmények és mások a telephelyjellemzők. A terveket minden esetben a helyi adottságokhoz hozzá kell igazítani. Ezzel összefüggésben igazolni szükséges, hogy az erőmű tervei megfelelnek a nukleáris biztonsági követelményeknek. Alapvető eszköz erre a célra a biztonsági elemzés, az ezzel kapcsolatos feladatokat a Paks II. projektben a Nukleáris Osztály szakemberei végzik.
A számos helyi szervezetet mozgósító eseményen közel 1,5 millió forint gyűlt össze Ádi gyógyulására.