Az 1906-ban neoklasszicista stílusban épült, háromezer négyzetméter alapterületű kúriát két részletben újították fel.
Átadták a felújított, közel 120 éves Kállay-kúriát Nyíregyházán. A beruházás csaknem egymilliárd forintból a Konzol-Plusz Építőipari, Szolgáltató Kft. kivitelezésében valósult meg. A projekt egyik fő célja volt, hogy méltó módon megőrizze annak a nagy magyar családnak a nevét és életét, amelyek tagjai alakították a történelmünket, illetve korokon átívelően harcoltak és dolgoztak Magyarországért.
Az 1906-ban neoklasszicista stílusban épült, 3000 négyzetméter alapterületű kúriát két részletben újították fel.
A Modern Városok Program keretében 594 millió forintból előbb elvégezték az épület teljes rekonstrukcióját, majd további 400 millió forintot fordítottak a mellett álló épület felújítására.
Az egykor honvédségi hadosztályparancsnokságként, később hadkiegészítő parancsnokságként, majd toborzóirodaként funkcionáló palotában kiállító- és konferenciatermet, valamint multifunkciós teret alakítottak ki. Helyet kapott benne egy állandó várostörténeti kiállítás is, amely interaktív módon mutatja majd be Nyíregyháza fejlődésének történetét a kezdetektől az 1990-es évekig.
A beruházás során megújult az épület környezete, kialakították a csapadékvíz-elvezetést, valamint parkolók és kerékpártárolók is épültek.
Az ünnepélyes átadáson elhangzott, hogy a kúria felújításán túl folyamatban van Nyíregyháza kulturális negyedének létrehozása is.
Ez a volt helyőrségi művelődési ház, azaz a Kállay-kúria rekonstrukciója mellett egy színháztörténeti múzeumot és mozit magába foglaló létesítmény kialakítását, valamint a Bessenyei tér és a Benczúr tér felújítását is tartalmazza.
Kállay Miklós, a miniszterelnök unokája felelevenítette, hogy az 1993-ban megnyílt Kállay-gyűjtemény huszonhét év után költözhetett a rangjához méltó épületbe. „A tizenhatezer kötetes könyvtárral és kortörténeti fotókkal rendelkező, a Kállay-leszármazottak személyes tárgyait és iratait őrző gyűjtemény még sokáig ad munkát a művészettörténészeknek” – tette hozzá.
Az Állatorvostudományi Egyetem három pavilonépülete mintegy 7,3 milliárd forintból újult meg.
Az új épület szinte minimális energiát fog igényelni, a beruházásban az elhanyagolt partszakaszt is felújítják.