A BFK megkötötte a szerződést az új csepeli közpark területén kialakítandó vizes élőhely tervezésére.
Megkezdődhetnek a Csepel-szigetet érintő vízgazdálkodási és környezetvédelmi beruházás előkészületei – olvasható Vitézy Dávid, a Budapest Fejlesztési Központ (BFK) vezérigazgatója csütörtöki Facebook bejegyzésében.
A folytatásban Vitézy Dávid kifejtette:
a BFK szerződést kötött a Csepelen tervezett új közpark területén kialakítandó vizes élőhely (úgynevezett wetland) és a kék-zöld infrastruktúrába integrált csapadékvíz gazdálkodás ellátásának tervezésére.
A közbeszerzési pályázatra öt ajánlat érkezett, ezek közül a Realiscon Kft. ajánlatát fogadták el, a tervezési díj 95.418.000 forint. A nyertesnek összességében 215 nap áll rendelkezésére ahhoz, hogy a tervcsomagokat elkészítse.
Lapunkban rendszeresen beszámolunk az új csepeli közpark kialakításának projektjéről. A park részletes tervezéséről szóló szerződést már meg is kötötték a pályázaton nyertes s73 Tájépítész Stúdióval.
A BFK a Csepel-sziget északi részén egy több mint 36 hektár területű − három városmajornyi − új városi közpark kialakításának előkészítésén dolgozik.
Az új közparkban a tervek szerint
A bejegyzésben a vezérigazgató ismertette:
a területre készült korábbi Mestertervvel összhangban, a közpark részeként új vizes élőhely épül ki.
A parkon át északi-déli irányban kanyargó wetland funkciója, hogy
A vízelvezetés és a kék-zöld infrastrukúra területe körülbelül 5,4 hektár, a kék-zöld-infrastruktúrán belül kialakítandó wetland, víztározó és szikkasztó területe mintegy 2,3 hektár.
A nyertes tervező feladata lesz a wetland teljes körű megtervezése a szükséges víztisztító ökoszisztéma rendszer kialakításával és tájépítészeti megjelenéssel együtt, illetve a tervezési területen és a közvetlenül csatlakozó vízgyűjtő területeken a közterületek csapadékvíz elvezetési rendszerének megtervezése.
Emellett a közvetlenül csatlakozó területekről, ingatlanokról érkező csapadékvíz befogadása/elvezetése, továbbá ezen csapadék vizek tározása, szikkasztása, szűrése.
Ugyancsak feladat a wetland fenntartásához, illetve a száraz időszakokban szükséges vízpótlás vízmennyiségének meghatározása és a vízpótlás lehetséges forrásainak számbavétele, az optimális műszaki megoldás meghatározása.
A bejegyzés végén Vitézy Dávid kitért arra, hogy a tervezési szakasz négy részre bontható: vízellátási/vízutánpótlási tervek, koncepciótervek, engedélyezési tervek (beleértve vízjogi, illetve egyéb létesítési terv), és kivitelezési tervek készítése.
A cikk a Budapest Fejlesztési Központ támogatásával jelent meg.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.