A Market Építő generálkivitelezésében létrejött MOL Campus tavasztól a nyilvánosság előtt is megnyitja a kapuit.
Átadták a Market Építő Zrt. generálkivitelezésében megépült MOL Campust - derült ki az utóbbi vállalat közleményéből. A 143 méter magas toronyépület a felszín alatt 4 szinttel, a felszín felett 28 irodaszinttel teljesen egyedi térformálással épült meg. Magyarország legmagasabb épülete összesen 86 ezer négyzetméternyi bruttó alapterülettel bír.
A magyar óriáscég új központjának építkezésén a Market leányvállalata, a Moratus Kft. kulcsszerepet töltött be a szerkezetépítési munkákat ellátva. A komplex mélyépítési feladatainak megvalósításáért pedig a Market megbízásából, a BAUER Magyarország Speciális Mélyépítő Kft. felelt.
A Mol Campus acél- és tetőszerkezetek komplett gyártmánytervezésével, gyártásával és helyszíni kivitelezésével a KÉSZ Metaltech Kft.-t bízta meg a Market Építő. Az acélszerkezeteket a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. gyártotta, míg az acélszerkezetek gyártmánytervezését, illetve a gyártmánytervezés keretében kidolgozandó csomóponti számításokat a KÉSZ Csoport stratégiai partnere, a bim.GROUP Kft. végezte.
A Market Építő korábbi beszámolója szerint számos innovatív megoldást alkalmaztak a projektben. Többek közt a projekt részeként felépítették Európa egyik legnagyobb, egyben Magyarország első automata kúszózsaluzatát.
További különleges elem, hogy a födémbetonozások maximális sebességgel 8 naponta követték egymást. A nagyszabású projektben átlagosan naponta 1200 fő, csúcsidőszakban pedig 1800 munkavállaló dolgozott az építési területen.
A londoni Foster+Partners és a magyar Finta Stúdió által tervezett épületben a jövőben a MOL mintegy 2500 munkavállalója fog dolgozni. A BudaParton felépített új székházba a társaság eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti be. A toronyház tavasztól a nyilvánosság előtt is megnyitja a kapuit, és a látogatók a 29. emeleti kilátóteraszra is felmehetnek.
A régióban is különlegesnek számító épületben a kilátóterasz mellett látogatói központ, két étterem és Fresh Corner is várja a nagyközönséget.
Az épület egyik különlegességeként az irodák kialakítása az ABW (Activity-Based Workplace) modellt követi: egy-egy munkavállaló adott feladatától függően maga dönthet a munkakörnyezetéről, és ezt bármikor rugalmasan változtathatja.
A közlemény hangsúlyozta, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.