Kisvárdán a kórház- és a lakossági távhő ellátásba is bekapcsolják az épülő biomassza fűtőművet.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program támogatásával, szilárd biomassza tüzelőanyagot felhasználó biomassza fűtőművet telepítenek Kisvárda külterületére. Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint a mintegy 4, 488 milliárd forintos projektet a Kisvárdai Közmű Kft. megbízásából a Nyírépszer Hungária Építőipari Kft. és a BIOKOPRI Kft. valósíthatja meg.
Az uniós támogatásban részesített beruházással Kisvárda hőigényének egy részét, megújuló energiaforrásból, a biomassza fűtőmű segítségével biztosítanák. A városban jelenleg földgázalapú a hő- és HMV (használati melegvíz, amit fürdéshez, kézmosáshoz és a mosogatáshoz előállítanak elő) ellátás működik mind a városi távhőrendszer, mind a kisvárdai kórház esetében. A biomassza fűtőmű a település külterületén egy olyan telephelyen valósulna meg, ahol már a szükséges engedélyek birtokában hulladékgazdálkodási tevékenység folyik.
Az új hőtermelő egység által előállított hőt a kórház és Kisvárda távhőrendszerének telephelyére vezetnék el. Így a projekt része nagyjából 3,28 km hosszú távhő vezetékpár megépítése is. Utóbbiak keresztezik a vasutat, a tervek szerint a pálya alatt haladnának át. Az előreszigelt, földben elhelyezett acél csővezetékek mellett a folyamatirányításhoz szükséges optikai kábeleket is telepítenek és a kivitelezők feladata a közmű aknák, valamint a leválasztó hőközpontok kiépítése is.
A 2 + 5 MW-os biomassza tüzelésű kazán, vízhűtött rostélytüzeléssel rendelkezik. A rostély négy zónájában a szárító, az elgázosító, égető és kihamuzási műveletek zajlanak. A tüzelőanyag továbbítást egy hidraulikus munkahengerekkel működtetett, mechanikus tolórendszer végzi. A kazánház 12 méteres tetőszinttel rendelkezik, amelyet közmű-, és út csatlakozásokkal, épületvillamossággal, épületgépészettel kell megtervezni, megvalósítani.
A biomasszát a hasznosítás előtt előkészítik a technológia által előírt kritériumok szerint, így azt átmenetileg fedett helyen tárolják. A projekt része egy három oldalról zárt épület kivitelezése is, amelyen belül mozgatható kazettákat kell kialakítani. A tárolóban minimum 7 napra elegendő biomassza tüzelőanyag tárolását kell lehetővé tenni. A létesítmény részeként irodák, vezérlő és szociális helyiségek is épülnek. A kazánház, a tároló és a kiszolgáló épület minimális alapterülete 1792 négyzetméter lehet. A fejlesztés része az építmények körüli 1500 négyzetméternyi út megépítése is.
A SWIETELSKY Magyarország által kivitelezett új épület az üzletek mellett lakásoknak is helyt ad.
Három új dűlőút segíti a Tokaji járásban fekvő Tarcal borkultúrájának felfedezését.