Lakásépítési program indult Mórahalmon.
A város történetének legnagyobb ingatlanfejlesztési projektje indult el Mórahalmon, külső partnerekkel együttműködve a következő öt évben több mint kétszáz társasházi lakás épül fel a Csongrád-Csanád vármegyei kisvárosban – jelentette be Nógrádi Zoltán polgármester a projekt csütörtöki sajtótájékoztatóján.
A városvezető elmondta, a különböző célcsoportok számára épülő társasházakhoz az önkormányzat
Az önkormányzat emellett lakásépítési támogatási rendszert is kidolgozott: az ingatlanokat megvásárló családok - célcsoporttól függően - 1,25 millió és 1,7 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást kaphatnak.
Az első társasházak építése az Őszi Rózsa Szolgáltatóközpontnál kezdődött el. A jövő júniusra elkészülő központ a városban élő idősek számára nyújt nappali ellátást. Ehhez kapcsolódva a Domiép Ingatlanfejlesztő Kft. saját beruházásként három épületben húsz garzonlakást épít idősek számára – tudatta Nógrádi Zoltán.
A garzonok saját ingatlanukban élő tulajdonosai napközben igénybe vehetik a központ kínálta lehetőségeket, az önkormányzat pedig emelt szintű ellátási formákat szervez számukra.
A lakásokat 55 év fölöttiek vásárolhatják meg, az adásvételi szerződésekben az önkormányzat harmadik félként szerepel, és gondoskodik arról, hogy a társasház a jövőben is megőrizze a nyugdíjas garzonház funkciót
– hangzott el a sajtótájékoztatón.
A városban megvalósuló ingatlanfejlesztési projekt részeként hamarosan a városközpontban, valamint egy barnamezős területen is társasházépítések indulnak – közölte még a polgármester.
Domonkos László, az építőipari cég ügyvezető tulajdonosa elmondta, a három garzonház alapozása már befejeződött. A 2026 első félévében elkészülő épületek egyikének földszintjén szolgáltatórészleget alakítanak ki.
A szolgáltatóközpont szomszédságában további két épületszárny építhető, azokban 16 lakás alakítható ki – tudatta a szakember.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.