Végéhez közeledik a Weinberg által kivitelezett fejlesztés, amely új szintre emeli a hazai felületkezelési ipart.
2024 őszén írtunk az Aalberts Surface Technologies Kft. tatabányai telephelyének fejlesztéséről. A vállalat a minőségi funkcionális bevonatok, egyedi, speciális vagy szériagyártáshoz alkalmazható felületkezelések terén kínál megoldásokat, az autóipar, a vasúti járműgyártás, a mezőgazdasági gépgyártás, az élelmiszeripar, építőipar vagy akár a hadiipar számára.
A körülbelül 22 millió euró értékű beruházás során egy 10.700 négyzetméter alapterületű épületegyüttest létesítenek, mely helyet biztosít a tervezett gépsoroknak és egy új logisztikai területnek is. A létesítmény generálkivitelezője a Weinberg ’93 Építő Kft.
A kivitelezés előrehaladásáról Kovács Szilárdot, a Weinberg projektvezetőjét kérdeztük.
A szakember elmondta: a csarnoképületbe egyedi technológiai berendezések és összeszerelő sor is kerül, melyek célja a korrózió-védelem, és személyautó alkatrészek előszerelése.
„A géphez rengeteg süllyesztett aknát építettünk, és különböző süllyesztéseket helyeztünk el, melyeket milliméteres pontossággal kellett megépítenünk, ugyanis a gépekhez pontosan illeszkedniük kell. A technológiai igényeknek megfelelően a tetőn jelentős mennyiségű és méretű áttörést helyeztünk el a levegő utánpótlás érdekében.”
Az épület vasbeton szerkezetből épült, a kiegészítő acélszerkezeteket Sárospatakon gyártották, a Weinberg üzemében. A komplexum hagyományos technológiával épült, az irodaépület kompozitlemez-burkolatot kapott – tette hozzá.
Tavaly októberi összefoglaló cikkünk óta elkészült az épület teljes zárása, illetve az ipari padló, a csarnokot körbe vevő utak, járdák és az összekötő folyosó. A kivitelezésen a mérnöki munkát 7 fő végezte, a saját fizikai létszám átlagban 12-20 fő.
A projektvezető tájékoztatása szerint már csak az irodaépület belső kialakítása van hátra, a végleges befejezés 2025. második felében várható.
A beruházásnak köszönhetően a tatabányai Aalberts Surface Technologies Kft. tovább erősíti vezető szerepét a magyarországi bérfestő üzemek között, így a hazai autóipari ökoszisztéma elengedhetetlen szereplőjévé lép elő.
A Danubius Hotels összesen 13 milliárd forintot költ többek között a büki és budapesti hoteljeire.
Egy év alatt építik meg Bosznia-Hercegovina legnagyobb naperőművét 100 millió eurós beruházással az ország déli részén található Stolac közelében, Komanje Brdónál.