Az állatkert új beléptetőrendszert, fókamedencés látogatóközpontot és hópárduckifutót kap egy 372 millió forintos beruházásban.
A helyi illetőségű Ke-Víz 21 Zrt. egy 372 millió forintos fejlesztésben alakítja ki a nyíregyházi állatkert új főbejáratát és az ahhoz kapcsolódó látogatócentrumot, amelyen sokkal gyorsabban bejöhetnek majd az érdeklődők – derül ki a projekt sajtótájékoztatójából. A projektet szinte teljes egszében vissza nem térítendő támogatásból finanszírozzák. Új főbejáratot építenek, pultokat, pénztárakat, kerékpártárolókat alakítanak ki. Emellett fejlesztik az informatikai rendszert, a dolgozói parkolókat és új igazgatási, adminisztrációs és gépészeti helyiségeket is kialakítanak.
A látogatóközpontnál házi múzeummal és állatbemutatóval is várják majd az érdeklődőket: egy már meglevő fókamedencét építenek be. Emellett egy hópárduckifutót is építenek, melben a védett és veszélyeztetett állatok eredeti életkörülményeit teremtik meg. A beruházás várhatóan 2018 tavaszára fejeződik be, a munkálatok alatt az állatkertet továbbra is nyugodtan látogathatja a nagyközönség, a fejlesztést 2016 óta tervezik.
A Nyíregyházi Állatparkban több fejlesztés is zajlik, a múlt héten kezdték el a Pangea Ökocentrum és Szálloda építkezésén a munkálatokat, ezt a projektet is a Ke-Víz kivitelezi. A 2600 négyzetméter alapterületű 38 szobás hotel az állatkert mellett épül fel, a szállodában oktató- és konferenciaközpontot hoznak létre több száz férőhelyes rendezvényteremmel.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.