A 47 fokos szögben dőlő parabolakanyarokkal rendelkező oválpálya a sebességen kívül alkalmas lesz a fékek, futóművek, hűtőrendszerek terheléses tesztelésére is.
Zalaegerszegen május 14-én átadták a ZalaZONE Járműipari Tesztpálya újonnan elkészült pályaelemét, az akár 250 kilométeres sebességű haladásra is alkalmas, 4,45 kilométer hosszú, nagy sebességű oválpályát. A két darab 47 fokos szögben dőlő parabolakanyarral rendelkező oválpálya a sebességen kívül alkalmas lesz a fékek, futóművek, hűtőrendszerek terheléses tesztelésére is.
Az átadón Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos, az Autóipari Próbapálya Zala Kft. ügyvezetője kifejtette: az oválpályával sem fejeződik be a tesztpálya építése, mert az autóipar folyamatos változásai, az új technológiák további fejlesztéseket indokolnak.
Vigh László, országgyűlési képviselő emlékeztetett arra, hogy a 2016-os kormánydöntésnek köszönhetően 265 hektáron épült meg az elektromos és autonóm járművek tesztelésére alkalmas pálya, létrehozva ezzel "az autóipar Szílicum-völgyét". Úgy fogalmazott, a most átadott, 4,5 kilométeres oválpálya a német precizitás és a magyar innováció ötvözete, létrehozva ezzel egy Európában páratlan pályát.
-további részletek később-
Az MKIF projektjében látványosan haladnak a Dunaújváros közelében található Pentele híd munkálatai.
A SWIETELSKY-csoport helyi leányvállalata fog dolgozni a projekten.