A hatvanas években épült létesítmény nagyobb bejárati részt kap, valamint a fűtését a fürdő elhasznált termálvizével oldják majd meg.
400 millió forintból újul meg az 1964-ben épült mórahalmi Szent Erzsébet Gyógyfürdő a szegedi Ferroép Zrt. kivitelezésében. A fürdő előtti parkból elkerített 450 négyzetméteres résszel bővül a bejárat területe, ahol több pénztár kap helyet, majd az öltözők kapacitását növelik. A felújított bejárat és az öltözők december 23-ára készülnek el.
Emellett energetikai átalakítást is végeznek a létesítményben, ami azt eredményezi, hogy az összes elfolyó termálvíz hőenergiáját hasznosítani fogják a fűtés során. A gépészeti berendezések egy új, 370 négyzetméteres pincében kapnak helyet, amely mostanra már el is készült.
Soós Attila, a kivitelező építésvezetője a felújítás jelenlegi állapotáról elmondta, hogy a szerkezetépítés rövidesen a végére ér és elkezdődhetnek a szakipari, azaz az elektromos és gépészeti munkák.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.