Több területen sikeres a debreceni cég.
Bátor mozdulattal léptek át az örökségén 1991-ben, és ez a kulcsmomentum – a semmitől meg nem riadás, a kihívások fáradhatatlan keresése – a mai napig elkíséri a HUNÉP Zrt. vezetőségét - mondta el a csütörtöki ünnepi sajtótájékoztatón Szűcs Gyula a cégcsoport vezérigazgatója.
Korabeli állami építőipari vállalatból lettek a piac meghatározó szereplői: mert volt merszük. Modernizálták az eszközparkot, magukévá tették és precízen alkalmazták az új technológiákat, ami biztosította a megrendelések folyamatosságát. Olyannyira, hogy a cég árbevétele
A HUNÉP Zrt. specialitásának számít az oktatási, egészségügyi és sportingatlanok fejlesztése, a műemlék-felújítás. A csoport otthonos az ingatlanhasznosítás/-üzemeltetés terén is - hangzott el.
Ahogy azt Szűcs Gyula elmondta, a HUNÉP Zrt. mára 370 embert foglalkoztató holding tagja. Esernyőszervezetként három vagyonkezelő társaság fogja össze 22 kölönböző cég tevékenységét. A vezérigzagató büszke rá, hogy magas az úgynevezett első munkahelyes foglalkoztatottak aránya: aki itt kezdi pályáját, az meg is ragad a HUNÉP-nél.
Arra a kérdésünkre, hogy mit tart a 25 éves pályafutásuk legjelentősebb fejlesztésének, mi a cégcsoport koronaékszere, Szűcs Gyula a sajtótájékoztató helyszínéül is szolgáló Nagyerdei Stadiont említette, igaz utána lendületesen sorolni kezdte mindazon fejlesztéseket, amik átrajzolták Debrecen képét: így többek között az igazságügyi tömb, a debreceni Campus teljes átépítése vagy az Agóra.
A vezérigazgató ezúttal is kategórikusan cáfolta, hogy gazdát cserélne a cégcsoport: a HUNÉP Zrt. részvényeinek értékesítése nem áll szándékukban, sem írásos, sem szóbeli megkeresést nem kaptak - fogalmazott.
A fővárosi és agglomerációs közlekedésnek nagy előrelépést jelentő projektet a BFK és a NIF közösen valósítja meg. Most nem csupán a látványterveket tették közzé, hanem a tervezőket is megnevezték.
Olyan értékek miatt találtak egymásra a Bayer Constructtal, melyeknek köszönhetően a hazai piacon egyedülálló tervező vállalatot építettek fel. A LIMA Design központi szerepet szán a szárnyaló fiataloknak, és a tulajdonosa minden munkavállalót üzlettársának tekint. Madosfalvi Zoltánnal beszélgetve azt is megtudtuk, két ember hogyan tudott a semmiből indulva 20 év alatt olyan 110 fős építőipari céget építeni, mely a nemzetközi piacon is megállja a helyét.
Bár a Párisi Udvar saját bevallása szerint is az eddigi legszebb projektje volt, az azóta eltelt másfél évben sem csökkent a lendülete Bajnok Sándornak, aki 2020-ban elnyerte a Magyar Építész Kamara díját. A Market szakembere a mostani projektjeiről és a sikerek titkáról is mesélt a lapunknak.