A TOP támogatásával két Csongrád megyei cég növeli a meglévő csatornák kapacitását és újabb vízgyűjtőket is kiépít.
Megkezdődhetett a Hódmezővásárhely csapadék- és belvízelvezetését megoldó beruházás. A projekt célja egyrészt a Régi Kenyere-éri csatorna hidraulikai kapacitásának növelése, másrészt Csúcs, Béketelep, Tabán és Kincses-telep városrészek csapadék- és belvízelvezetésének rekonstrukciója és fejlesztése.
A Régi Kenyere-éri csatorna a beruházás előtt földmederrel rendelkezett, így a csatorna rézsűje több helyen megcsúszott az álandó vízmozgás és erózió következtében. Minden évben gondot okozott a létesítmény fenntartásánál a suvadások által elzárt mederszelvény kapacitásának csökkenése. A csatorna hidraulikai kapacitását ezért most 2880 liter/másodpercre emelik. Ennek a projektrésznek a kivitelezésére az önkormányzat a helyi Költség Stop Kft.-vel kötött szerződést nettó 219,3 millió forint értékben.
A fejlesztés másik részének eredményeként megvalósul a Lévai utcai jelenlegi főgyűjtő csatorna mellé egy új főgyűjtő 1000 mm-es átmérővel, továbbá megépülnek a Lévai utcai főgyűjtőre, illetve mellékgyűjtőkre csatlakozó utcákban a burkolt elemekkel kialakított nyílt szelvényű csatornák. Jelenleg a város jelentős részén működik kiépített csapadékvíz elvezető rendszer, azonban a belterületről többnyire nyílt árkos rendszerben vezetik le a vizet, s ahol nincs szennyvízcsatorna, ott jelentősen megemelkedhet a talajvízszint. Ezeket a csapadék- és belvízelvezetési fejlesztéseket az algyői A-Mezőgép Kft. kivitelezi nettó 483,65 millió forintból.
A beruházás a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében, több ütemben kezdődött meg idén, s a tervek szerint 2018. július 31-én zárul.
A fővárosi és agglomerációs közlekedésnek nagy előrelépést jelentő projektet a BFK és a NIF közösen valósítja meg. Most nem csupán a látványterveket tették közzé, hanem a tervezőket is megnevezték.
A Mapei sportpálya bevonataival szebb és biztonságosabb felületeken sportolhatnak a gyermekek a XIV. kerületben.
Egyre összetettebb vízelvezetési koncepcióra és megoldásokra van szükség a mind inkább szélsőséges időjárási körülmények miatt. Az esővíz átmeneti tárolása és ellenőrzött módon történő elvezetése olyan kihívást jelent, amelyhez megbízható partnerre van szükség. Az ACO pontosan az ilyen feladatokhoz fejlesztette ki a Stormbrixx rendszert, amely az igényeknek megfelelően rugalmas és nagy teljesítményű is egyszerre. Több év fejlesztési munka eredményeként a Stormbrixx HD, illetve SD változata minden alkalmazást lefed.