A lakosság jelentős része, valamint az önkormányzati intézmények is csatlakozhatnak majd a költségcsökkentő geotermikus fűtési rendszerre.
Megújuló energiaforrással elégíti ki helyi hőigényét a Békés megyei Tótkomlós. Az ebben a tárgyban kiírt ajánlati felhívás két termelő és két visszasajtoló kút létesítését célozza meg, valamint a kapcsolódó geotermikus fűtési rendszer tervezését és kivitelezését.
Simonka György, Békés megyei országgyűlési képviselő korábban a közösségi oldalán számolt be a 2,5 milliárd forint támogatásból megvalósuló geotermikus beruházásról. A bejegyzése szerint a fejlesztéssel az 5700 lakosú településen több mint 800 család csatlakozhat a melegvíz-ellátásra, mely csökkenti a fűtési költségeiket. Ezen kívül az önkormányzat intézményei, és vállalkozások is csatlakozhatnak a kialakuló melegvíz-ellátásra.
A TED-en az is kiderül, hogy a projekt a KEHOP keretein belül a Nemzeti Fejlesztési Programiroda Kft. és a Geothermal Green Energy Kft. beruházásában valósul meg. A geotermikus rendszer főbb elemeit a termelő- és visszasajtoló kút, valamint a kutakat és a hőközpontokat összekötő csővezetékrendszer adja majd.
Magyarország kiváló adottságait kihasználva egyre több hasonló beruházás indul, legutóbb a Szegeden kiépülő geotermikus hőközpontokról számoltunk be.
Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.
A Vabeko kivitelezésében az egyik gázturbina és generátor gépegység meghibásodás miatti cseréje történik meg.