A főváros egyik legjelentősebb szecessziós épülete a műemléki felújítás után irodaként működik majd.
A TED-en megjelent közbeszerzési értesítő szerint a Laki Épületszobrász Zrt. építi ki a Magyar Művészeti Akadémia új központját Budapesten. Az intézmény a Terézvárosban az Andrássy úton található Schanzer villába költözik, ami korábban a Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) volt a székháza. A hirdetmény szerint 3,9 milliárd forintos beruházásban összesen három épületrész műemléki rekonstrukcióját, illetve irodaházzá alakítását végzi el a kivitelező.
A vezetőségi szárny (A épület) nettó területe 2400, az irodaszárnyé (B épület) 1500, míg a főbejárati auláé 570 négyzetméter. A projekt során többek közt bontás, földmunkák, alapozás, tetőfedés, iparművészeti díszmű bádogozás, homlokzati üvegfal és burkolatok kivitelezése, homlokzati rekonstrukció, díszítőszobrász munka képezi a Laki Zrt. feladatait.
A Schanzer-villa nemzetközi összehasonlításban is jelentős szecessziós műemléképület, tervezői Bloch és Holitscher építőmesterek voltak, 1900-ra lett kész. Az ingatlanban 1921-ig a Török Nagykövetség, majd a Sajtókamara, 1945 után pedig a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) működött.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.