Rigó Csaba Balázs a közbeszerzés éléről érkezik a versenyhatósághoz.
Hivatalosan is megkapta április 15-re szóló kinevezését Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) új elnöke, aki az elmúlt években a Közbeszerzési Hatóság (KH) elnökeként az adatok jó átláthatóságát, az innovációt és a digitalizációt hangsúlyozta.
A szakembert dr. Áder János államfő nevezte ki Orbán Viktor miniszterelnök javaslata alapján a GVH élére április 6-án, miután március 30-án az Országgyűlés gazdasági bizottsága megszavazta támogatását. Az esküje átvétele után a szakember átvette kinevezési okmányát a Sándor-palota Tükörtermében.
Rigó Csaba Balázs a kozbeszerzes.hu híre szerint kifejtette: fontosnak tartja a versenyhivatali eljárások gyorsítását, a szervezet működésének innovatív megújítását és a Gazdasági Versenyhivatal társadalmi elismertségének növelését.
Első lépéseként azonnali intézkedéseket kíván hozni, hogy a GVH segítse a magyar nemzetgazdaság szereplőit a koronavírus-járvány okozta negatív hatások hatékony kezelésében.
A hivatal működését a digitális fejlesztések felgyorsítása hatékonyabbá teheti, a járványveszély ráadásul minden eddiginél világosabban mutatja, hogy egyetlen állami intézmény sem maradhat ki az online megoldások bevezetéséből
– fogalmazott Rigó Csaba Balázs még március 30-án.
A koronavírus veszélye miatt azonnali intézkedéseket sürgetett a GVH munkavállalói érdekében, és közölte, hogy lát lehetőséget a versenyhivatali bírságok átütemezésére a veszélyhelyzet miatt.
A GVH a kintlévőségekre vonatkozó könnyítéssel a munkahelyek védelméhez is hozzájárulhat, míg a fogyasztókat azzal szolgálhatja, ha a fertőzés elleni eszközök hirdetéseiből kiszűri a valótlan adatokat, félrevezető információkat, és a megtévesztő elnevezéseket
- mondta Rigó Csaba Balázs.
A korábbi KH-elnök nem szakad el a közbeszerzések világától sem: mint a GVH elnöke, a Közbeszerzések Tanácsának tagja lesz.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.