A Masterplast szaktudásával és építőanyaggal segíti, hogy minél előbb, minél jobb minőségben felépüljön az állomás.
Balatonlellén letették a Magyar Gyermekmentő Alapítvány gyermekmentési pontjának alapkövét, amely a Masterplast Nyrt. támogatásával épül fel.
A tervek szerint 2021 nyarára elkészülő gyermekmentési pont a város mentőállomásához kapcsolódva működik majd. A 140 négyzetméteres épület a gyermekmentő személyzet állomáshelye lesz, és kialakítanak egy vizsgálót is, ahol azokat a gyerekeket látják el, akik nem szorulnak sürgős mentésre.
Az eseményen Ács Balázs, a Masterplast Nyrt. alelnöke felidézte:
az építőanyag-gyártással foglalkozó cég és az alapítvány közötti együttműködés öt éve kezdődött, ez idő alatt több eszközzel bővítették a gyermekmentők felszerelését, amivel szakszerű és gyors segítséget tudnak nyújtani.
A társaság szaktudásával és építőanyaggal segíti, hogy minél előbb, minél jobb minőségben felépüljön az állomás - fogalmazott.
Gesztes Éva, az alapítvány szakmai igazgatója elmondtasok kisgyermekes család tölti Balatonlellén szabadságát, köztük olyanok, ahol szívbeteg vagy epilepsziás gyermek van, mert tudják, hogy itt működik gyermekmentő szolgálat.
Az alapítvány az általa üzemeltetett gyermek-mentőorvosi kocsikkal az elmúlt 15 évben országszerte 32 ezer gyermeket látott el. Balatonlellén 13 éve van jelen, ahol eddig négyezer gyermeknek, csecsemőnek nyújtottak segítséget.
Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta: fontos, hogy legyen olyan rendszer, amely baj esetén el tudja látni a gyerekeket. Az alapítvány 15 éve "valós civilként nem valami ellen, hanem valamiért dolgozik, sok gyermek köszönheti neki egészségét és életét" - fogalmazott.
Móring József Attila, a térség országgyűlési képviselője többek között arról beszélt, hogy a Balaton parti város mentőállomása azon húsz állomás közé tartozik, amelyeket rövid időn belül felújítanak.
Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója közölte:
a mentőszolgálat évente 1,2 millió betegnek, köztük 45 ezer gyermeknek nyújt segítséget.
Fontos, hogy a Balaton körül tavasztól őszig egy plusz gyermekmentő gépkocsi van szolgálatban. "A gyermekmentési ponton az OMSZ bajtársai is méltó körülmények között tudják majd ellátni feladatukat" - tette hozzá.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.