A három hónapos képzésben minden olyan kihívással találkoznak a Duna Group Tehetséggondozás hallgatói, amelyeket meg kell oldani a sikeres helytálláshoz.
A Duna Csoport második alkalommal is elindítja az ország legkomplexebb infrastruktúra-mérnöki képzési programját, a Duna Group Tehetséggondozást - írja a cégcsoport hétfői közleménye. A képzés az ágazat legígéretesebb tehetségeit karolja fel és ad számukra gyakorlatközpontú oktatást. A három hónapos közös munka legfontosabb hozadéka, hogy az építőipar friss diplomásai az első munkahelyükön már a kezdetektől fogva hatékonyan látják el a feladataikat. Ezzel komoly versenyelőnyre tesznek szert azokkal szemben, akiket ugyanerre hónapokon keresztül kell felkészíteni.
A hazai tulajdonú cégcsoport piacvezető szerepének és folyamatos innovációinak köszönhetően hazánk legnagyobb és legösszetettebb projektjeiben játszik főszerepet. Erre építve a Duna Group Tehetséggondozásban résztvevők a hozzájuk legközelebb álló infrastrukturális fejlesztésben szerezhetnek munkatapasztalatokat: többek közt az útépítés, hídépítés, vízépítés, és BIM területén is számítanak rájuk.
A hallgatók a képzés első heteiben megkapják azokat az elméleti alapokat, amelyekkel már el tudnak igazodni a vállalkozási, termelési és általános gazdasági kérdésekben. Ezt követően szintén heti tematikára bontva sajátítják el a szükséges gyakorlati tudást a cégcsoport kiváló szakemberei alkotta szakmai stáb felügyelete mellett.
„Nálunk az ország legkiemelkedőbb projektjein dolgozhatnak a jövő mérnökei, legyen az autópálya vagy hídépítés” – hangsúlyozta Kincses Péter, főszervező. „A három hónapos képzésben az előkészítői feladatoktól kezdve, a projekten való sikeres helytállásig mindent átveszünk. A programban a gyakorlati oktatásra helyezzük a nagyobb hangsúlyt.” Külön kiemelte, hogy a hallgatóknak lehetőségük van az órarendjükhöz igazítani a beosztásukat, így az egyetemet is sikeresen be tudják fejezni a munka mellett. „Akár a szakdolgozatukat is megírhatják nálunk a résztvevők, akik a program ideje alatt ráadásul a havi nettó 120 ezer forintos Duna Group Tehetséggondozási munkabért is megkapják” – tette hozzá.
A programra jelentkezni augusztus 21-éig lehet, kezdés 2022 szeptemberében, zárás november végén. A Duna Group Tehetséggondozás a szakmai gyakorlat teljesítését is biztosítja a résztvevőknek.
A programba való bekerülés feltételei:
További részletek a Duna Aszfalt Zrt. honlapján érhetőek el.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.