Bajor közszolgálati épület munkaterületét díjazta a német állam fenntarthatósági hatósága már az építkezés elején.
Münchenben egy egykori Siemens-épület helyén dolgozik a Strabag-csoporthoz tartozó Züblin Specialtiefbau GmbH. A mélyépítési munkálatokkal a Bajor Közszolgálati Kamara új központját alapozzák meg a Richard Strauss utca 76-os szám alatt található területen.
Mint a Strabag nemzetközi Facebook-oldalán közétett posztban írják, a munkaterületet nemrégiben a Német Fenntartható Építési Tanács (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen) “Fenntartható Építkezés” minősítéssel tüntette ki.
Hozzáteszik, hogy a a minősítés elbírálásakor
is figyelme vette a hatóság.
Rámutatnak arra is, hogy a projekt többek között a zöld energia, a LEAN.Construction módszerek és a folyamatok digitalizálásának alkalmazásával is megfelelt a bírálók elvárásainak.
A Strabag nemzetközi szinten is előtérbe helyezi a fenntarthatóságot, éppen a napokban számoltunk be a Belgrade Waterfront óriásprojektjén végzett zöld tevékenységükről.
Tervezési szakaszba léphet uniós források felhasználásával a Zöld Kör projekt. Az elképzelés szerint egy körkörös, 2+1 sávos forgalmi rendszerrel építenék ki a belvárosi körgyűrűt, amely a számítások szerint mérsékelhetné a torlódásokat.
A Paks és Kalocsa között létrejött, 946,2 méter hosszú, 10 támaszú híd az egész hídépítő szakma számára történelmi jelentőségű.