Az ingatlantulajdonosokat is sürgetik, illetve segítik, hogy csökkentsék a burkolt felületek arányát, kutatásokat is indítanak és több közterületet is kizöldítenek.
Mintegy kétmillió eurós (800 millió forintos) költségvetésű, négyéves, 60 százalékos közvetlen uniós támogatással megvalósuló projektet mutatott be Szegeden sajtótájékoztatón Nagy Sándor alpolgármester. Hangsúlyozta:
az elmúlt évtized mérései azt mutatják, hogy Szegedet egyre nagyobb mértékben sújtja a hőszigethatás. A város a környezetéhez képest egyre melegebb, és a településen belül is sok az olyan helyszín, ahol "megszorul a meleg".
A hőszigethatás bemutatására, annak káros egészségügyi hatásaival együtt az önkormányzat egy honlapon keresztül és a közösségi médiában ismeretterjesztő kampányt indított, illetve konkrét tippeket is adnak a lakosságnak és a vállalkozásoknak, hiszen a város területének nagyobb része magántulajdonban van. Továbbá felméréseket végeznek és kutatásokat és ismeretterjesztési feladatokat is magába foglal első lépéseként a program.
Emellett olyan ösztönzőrendszert is ki kívánnak dolgozni, amely rábírja az ingatlantulajdonosokat a burkolt felületek arányának csökkentésére, arra, hogy a lebetonozott udvarok helyett intenzív zöld területeket hozzanak létre - derült ki a sajtótájékoztatón.
Az önkormányzat demonstrációs projekteken keresztül is bemutatja a lehetséges megoldásokat:
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.