A vitorlázás és az építészet rokonságáról Kelemen Csaba mesélt, az egyik főtámogató, a BIM Design Kft. ügyvezetője.
Szombat reggel indulnak el Balatonlelléről a XI. KÉSZ Építész Regatta hajói: az esemény a magyarországi építész irodák, építészeti-építésügyi intézmények és cégek munkatársai számára rendezett vitorlás verseny, minden induló hajón legalább egy regisztrált építésznek lennie kell. A hajók délután a keszthelyi kikötőbe érkeznek meg, az este folyamán pedig a Festetics kastélyban tartják az ünnepi gálát és a díjátadót.
A KÉSZ Csoport mellett az eseménynek fontos támogatója a BIM Design Kft. is: a verseny jelentőségéről Kelemen Csaba ügyvezető számolt be.
Mitől különleges esemény az Építész Regatta, és milyen küldetése van az építészek, a tervezők számára?
Együttműködés az üzleti életben?
Miről szól az építész regatta? Nagy csapatok nagy versenye, vagy valami más?
A BIM Design Kft. is ezt az együttműködést keresi?
A versenyzéshez jó szelet, tartalmas időtöltést kíván az esemény névadó szponzora, a KÉSZ Csoport!
A tetőépítés és -felújítás új szemszögből való megközelítése elengedhetetlen ahhoz, hogy hatékonyabb, gazdaságosabb és zöldebb módszerekkel készüljön el minden otthon éke. Napjainkban a fejlődés kulcsa leginkább a megfelelő technológiai innovációk alkalmazásában rejlik, amelynek egyik vívmánya az előregyártott szerkezet. A CNC-gyártás, a digitalizáció, a különböző szoftverek használata, az IoT és az AI egysége révén az elfogadott terveket követően ma már néhány nap alatt KészTető lehet a fejünk felett.
Ahhoz, hogy egy tető minden követelménynek megfeleljen, számos szempontból kell jól teljesítenie. Ehhez elengedhetetlen, hogy az alapot, magát a szerkezetet szakszerű tervezés, minőségi nyersanyagok, tűpontos gyártás, valamint professzionális kivitelezés jellemezzék. Mindez csúcskategóriás technológiával és gépparkkal párosítva. A KészTetővel garantált a legmagasabb színvonalú előkészítés, anyagmegmunkálás és megvalósítás a mögötte felsorakoztatott innovációknak és szakértelemnek köszönhetően. Nézzük, mit jelent ez a gyakorlatban!