Lezajlott az évnyitó ünnepség és megkezdődött a képzés a Gál Ferenc Főiskola szegedi intézményében, ahol mostantól hiányszakmákat oktatnak
Az ország egyik legnagyobb építőipari vállalata, a KÉSZ Csoport és a Gál Ferenc Főiskola összefogásával indult el a szakképzés a szegedi intézményben. Az első évfolyamban 12 diák kezdte meg hegesztő szakmai tanulmányait. A szakképzések minden esetben a hazai építőipari hiányszakmákhoz adnak végzettséget, szakmai tapasztalatot, a rátermett diákoknak pedig stabil, jövedelmező álláslehetőséget is.
A KÉSZ Csoport anyagilag és tárgyi eszközök beszerzésével, valamint a hallgatók gyakorlati helyének biztosításával nyújt hosszú távú támogatást az egyházmegyei főiskola szakképző iskolájának szegedi tagintézménye számára. Az évnyitó ünnepségen jelen volt a cégcsoport alapítója, Varga Mihály, aki elmondta, hogy kiemelten fontosnak tartja az egyedülálló összefogást, mert a munkaerőhiány az építőipar legégetőbb problémája. A tervek szerint a KÉSZ a majdani végzett diákoknak munkalehetőséget is szeretne biztosítani szegedi üzemeiben, kecskeméti acélszerkezet-gyárában, illetve az országszerte zajló projektjein.
Bíró Gyula, a Gál Ferenc Főiskola köznevelési rektori megbízottja úgy fogalmazott, „rendkívül előremutató az együttműködés, melynek során a képzés nem csak a magas szintű szakmaiságot célozza, hanem egyedülálló módon értékalapú nevelést is biztosít a jövő szakmunkásai számára.”
A sikeres évindulás után az összefogás célja annak bemutatása, hogy a kijelölt hiányszakmák is vonzó, anyagilag stabil jövőképet jelenthetnek a tanulók számára. A KÉSZ Csoport sokrétű tevékenységével, elismert szakmaiságával, sokféle kihívó, de vonzó életpálya lehetőségével a szakmatanulást kívánja vonzóbbá, elismertebbé tenni.
A további fejlesztési célok között szerepel egy zöldmezős beruházás keretében létrehozandó XXI. századi, modern, a szakmai gyakorlati oktatás helyszínéül szolgáló EDUPARK komplexum, amely a gyakorlati képzés mellett bekapcsolódhat többek között az általános és a nem szakmai képzésben részt vevő középiskolások pályaorientációjába, a felnőttképzések szakmai alap-, át- és továbbképzésébe.
A tetőépítés és -felújítás új szemszögből való megközelítése elengedhetetlen ahhoz, hogy hatékonyabb, gazdaságosabb és zöldebb módszerekkel készüljön el minden otthon éke. Napjainkban a fejlődés kulcsa leginkább a megfelelő technológiai innovációk alkalmazásában rejlik, amelynek egyik vívmánya az előregyártott szerkezet. A CNC-gyártás, a digitalizáció, a különböző szoftverek használata, az IoT és az AI egysége révén az elfogadott terveket követően ma már néhány nap alatt KészTető lehet a fejünk felett.
Ahhoz, hogy egy tető minden követelménynek megfeleljen, számos szempontból kell jól teljesítenie. Ehhez elengedhetetlen, hogy az alapot, magát a szerkezetet szakszerű tervezés, minőségi nyersanyagok, tűpontos gyártás, valamint professzionális kivitelezés jellemezzék. Mindez csúcskategóriás technológiával és gépparkkal párosítva. A KészTetővel garantált a legmagasabb színvonalú előkészítés, anyagmegmunkálás és megvalósítás a mögötte felsorakoztatott innovációknak és szakértelemnek köszönhetően. Nézzük, mit jelent ez a gyakorlatban!