Két új swim spa termékkel bővült a Wellis Magyarország Zrt. kínálata az idei évben: a Rio Grande 2019 termékek akár egy családi házban is kényelmesen elférnek.
Miközben a 2003-ban alapított magyar Wellis Zrt. mára Európa legnagyobb masszázsmedence-gyártójává vált, a cég aktívan tesz is azért, hogy megőrizze piacvezetői pozícióját. Így az innovációra is jelentős figyelmet fordítanak: nemrég mutatták be Swimline termékvonal két új tagját.
A Rio Grande 2019 swim spa modellek nevüknek megfelelően két részből állnak: egy 5 ülőhelyes jacuzziból és egy úszótérből, mely egy mesterségesen gerjesztett áramlattal adja vissza a folyamatos úszás élményét. A termékeket egy jól felszerelt masszázsmedence és egy teljes testet átmozgató, „fitneszgépként” használható úszómedence kombinációjaként lehet leírni. Ez utóbbi mintegy 2 méter széles és több mint 3 méter hosszú, míg a masszástér szintén mintegy 3 méter hosszú.
A Rio Grande 2019 W-Flow már a Wellis hazai innovációval kifejlesztett ellenáramoltató rendszerét használja, mellyel 180 köbméternyi víz óránkénti megforgatására képes, mindezt egy minden eddiginél szélesebb vízáram biztosításával. A vízáram szélessége 50-60 cm, ezzel egy valódi folyó áramlását szimulálhatjuk otthonunkban. Karbantartás esetén a mechanikai elemekhez pedig a víz leengedése nélkül is hozzá lehet férni.
A Rio Grande 2019 Turbine pedig a szintén Wellis-által kifejlesztett W-Power turbinarendszert használja, mellyel 50-160 köbméternyi víz megmozgatására képes óránként: ezzel a víztömeggel egy valódi folyó áramlását szimulálhatjuk otthonunkban. Emellett környezet- és pénztárcakímélő is: 75 százalékkal kevesebb áramot fogyaszt, mint más hasonló eszközök (mindössze 7A a feszültségigénye). Az áramlási sebességet 6 fokozatban változtathatjuk, ezzel szabályozva az úszás intenzitását.
Az új termékek semiinground burkolattal is rendelhetőek, aminek használatával a megvásárolt swim spa termék betonozás nélkül 70 cm mélyen a talajba süllyeszthető.
Mindemellett Rio Grande 2019 modellekben a víz hőmérséklete, az ellenáramoltatás erőssége és még a világítás is mobiltelefonos appon keresztül, WiFi használatával is irányítható.
A Duna Aszfalt vezette cégcsoport elindítja az ország legkomplexebb építőmérnök hallgatói tehetséggondozás programját, már lehet jelentkezni.
Nyitott online szakmai konferenciára várják az érdeklődőket április 29-re.
Sok helyen csak a kirakatba teszik ki a BIM-et, miközben valós adatokat komplexen egyelőre nem igazán lehet nyerni belőle a magyar építőipari projektek kivitelezésében. Ezt a helyzetet felülírva kezdte el a WEST HUNGÁRIA BAU Kft.-nél a generálkivitelezés komplex BIM-rendszerű, hazánkban még gyerekcipőben járó digitalizációját Czelter Péter. Százszázalékig a gyakorlati megoldásokra összpontosít, melyek megszüntetik a papíralapú számolgatásokat és a párhuzamosan futtatott számítógépes táblázatok sokaságát.