A Komárom-Esztergom megyei település gyógy-és termálfürdőt épít a sportcsarnoka mellé az 1983-ban felfedezett gyógyvizére alapozva.
A bábolnai gyógy-és termálfürdő megvalósításának első lépcsőjeként két és fél kilométeres távvezetéket épít az önkormányzat. A város polgármestere az MTI-nek elmondta, a kutak környezetének kialakítására, a távvezeték kiépítésére és a villamos hálózat létesítésére kiírt közbeszerzés eredményes volt. A munkálatok költsége megközelíti a 150 millió forintot. Az összeget az önkormányzat a saját költségvetéséből fedezi, illetve uniós támogatásra pályázik.
Bábolnán 1983-ban a mezőgazdasági kombinát egyik vezetője, Burgert Róbert fúratott két kutat, amelyekből 38 és 51 Celsius-fokos víz tört fel. A melegebbik kút 1200 méterről érkező vizét próbafürdetések nyomán gyógyvízzé nyilvánították, de a természeti kincset nem hasznosították.
Horváth Klára arról is beszámolt, hogy a távvezetékkel a külterületről a vizet a sportcsarnok közelébe juttatják el, ahol egy 7-8 hektáros szabadidőközpont létrehozását tervezi az önkormányzat.
Szerkezetkész az SE Városmajor utcai Szív és Érgyógyászati Klinika Új Képalkotó Központja.
1500 négyzetméteres létesítményt építtet az MLSZ a városban a tervek szerint.