Következő lépésként áprilisban az utakat és a 8000 négyzetméteres futballpályát kezdik kialakítani, kora őszre pedig várhatóan elkészül a teljes, multifunkcionális sportcsarnok.
Utoljára tavaly ősszel adtunk hírt a Haladás Rohonci úti sportkomplexumának építéséről, azóta az építkezés sokat haladt, és látványos szakaszához érkezett: elkészültek a labdarúgó-stadion előre gyártott szerkezeti elemeinek szerelésével, melynek során 450 tonna acélszerkezetet emeltek a helyére. Április közepétől megkezdődnek az útépítési munkák, a hónap végén pedig már hozzálátnak a pályaépítés földmunkáihoz is – tájékoztatott csütörtökön a kivitelező ZÁÉV és Swietelsky.
A munkálatok a kijelölt ütemterv szerint haladnak, elkészültek a sportcsarnok homlokzati falai, végéhez ért a vasbeton szerkezetek helyszíni szerelése, jelenleg a válaszfalazások, a villamos és gépészeti alapszerelési munkák tartanak. A VIP épület szerkezetépítési munkái is készen vannak, csak ide 24 ezer köbméter betont és 1700 tonna betonacélt építettek be.
A lelátó keleti oldalán, a Rohonci úttal párhuzamos szakaszon megkezdődött az acélszerkezetet takaró ponyva elhelyezése, melyet az alpintechnikában jártas szakemberek végeznek közel 20 méter magasságban, a biztonsági előírások szigorú betartása mellett.
A 9000 fős, UEFA IV-es besorolású, teljesen fedett lelátóval rendelkező futballpályát, s mellette többek között a multifunkcionális sportcsarnokot a tervek szerint a nyár végén, kora ősszel adják át. Az építés 15 milliárd forintos költségét teljes egészében a magyar állam viseli, de elkészülte után Szombathely városának tulajdona lesz.
A Haladás új sportkomplexumának tervezett alapterülete 56.499 négyzetméter, ebből a futballpályáé 8064 négyzetméter lesz. Az új multifunkcionális sportcsarnokban otthonra találnak majd a birkózók, az ökölvívók és a tornászok is, de helyet kap benne egy korszerű konditerem, egy súlyemelőterem, bemelegítő folyosó és kézilabdapálya is. Az 50 méter széles és 60 méter hosszú kétszintes csarnokban 458 szurkoló fér el.
A Magyar Vakond kivitelezésében megújult a település teljes szennyvízkezelő infrastruktúrája.
A sertésnevelő telep négy épületében összesen mintegy 14 ezer négyzetméteren nevelnek sertéseket.