A Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program második ütemére a jövő év során több mint 16 milliárd forintot fordít a kormány.
A Magyar Közlöny június 2-i számából kiderül: a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program II. ütemének keretében összesen 65 településen épül tanuszoda vagy tornaterem, illetve történik tanterem fejlesztés. A tanuszoda fejlesztések előfeltétele, hogy az érintett önkormányzatok a fejlesztés helyszínéül szolgáló ingatlanokat ingyenesen az állam tulajdonába adják.
A nemzeti fejlesztési miniszter az emberi erőforrások miniszterével együttműködve a beruházások fejlesztési koncepcióját 2017. június 30-ig köteles előkészíteni. A beruházások megvalósítására 2018-ban a kormány összesen legalább 16 milliárd 380 millió forintot fordít, ebből:
„C” típusú, azaz 25x45 méteres pályával rendelkező tornatermet kap Mohács, Zalaegerszeg, Nyírpazony és Ajak, míg „A” típusú, azaz 18x30 méteres pályával rendelkező tornaterem épül Arló, Mezőkovácsháza, Nyírmeggyes, Öcsöd, Mezőszilas, Csákánydoroszló, Besenyőtelek, Esztár, Pér, Rum, Tomajmonostora, Csengele, Hajmáskér, Földeák és Maroslele településeken.
Tanuszoda Budakeszi, Cigánd, Csorna, Encs, Heves, Kapuvár, Kisbér, Kisvárda, Letenye, Mosonmagyaróvár, Orosháza, Pásztó, Pétervására, Pilisvörösvár, Rétság, Sarkad, Szécsény, Szentlőrinc, Tamási, Tapolca, Tét, Tiszakécske, Tiszavasvári, Várpalota, Vecsés és Zirc településeken épül.
Tanteremfejlesztés pedig 19 iskolában valósul meg, itt már a konkrét intézményeket is tartalmazza a kormányhatározat:
A dél-balatoni borászat projektjén került először beépítésre az egyedülálló méretekkel rendelkező, 8,3 méter magas Leier kéregfal, amely azóta a Leier kapacitásbővítésének köszönhetően már elérhető az akár 10,3 méteres falmagasságban is.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.