Kiszállók, fogadó épületek és kerékpárutak jönnek létre a csatorna mentén, melyen egy 12 milliárdos árvízvédelmi projekt megszünteti a zátonyokat és szűkületeket.
A műszaki felmérésekkel elkezdődött a Sió idegenforgalmi fejlesztése, amelynek nyomán kajakkal, kenuval és kerékpárral is járható lesz a Balatont a Dunával összekötő folyó 85 kilométeres szakasza. Az összesen 120 kilométeres Sión tizenkét kiszálló helyet és hét megállót hoznak létre fogadóépületekkel. Ezeken a multimodális csomópontokon több közlekedési eszközt: kerékpárt, kajakot, kenut is igénybe vehetnek a turisták.
A fejlesztés a TOP 340 millió forintos támogatásával indult, az MTI a projekt nyolctagú konzorciumának első ülése alapján számolt be a részletekről.
A fejlesztésekkel érintett 85 kilométeres szakasz a Tolna megyei Ozorától a csatornának a Gemenci-erdőben levő torkolatáig, a Sió-árvízkapuig tart.
Az úszó stégekből, lépcsőből álló kiszálló helyeket
A fejlesztés első ütemét két, összesen fél milliárd forintos fejlesztés követi. A második lépcsőben 62 kilométernyi kerékpárutat hoznak létre a Sió mellett; ebből Szekszárd és Harc között, nyolc kilométeren új út épül a folyó töltésén, Harctól Simontornyáig a 6317-es úton jelölnek ki kerékpársávot. A harmadik ütemben a Sió torkolatánál fekvő Szekszárdon kerékpárokkal, kajakkal, kenuval, fitneszeszközökkel felszerelt turisztikai bázis épül.
A Sió megújult turisztikai kínálata 2019 nyarán válik teljessé.
A fejlesztéshez kapcsolódik az Országos Vízügyi Igazgatóság 12 milliárd forintos európai uniós projektje, ami jelentősen javítja a folyó hajózhatóságát. Ennek során elsősorban árvízvédelmi céllal megszüntetik a Sión képződött zátony- vagy szigetszerű képződményeket, szűkületeket. A folyó mellett húzódó, megerősített töltéskorona alkalmas lesz arra, hogy később kerékpáros aszfaltút épüljön rá.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.