Energetikai korszerűsítést végeznek többek között a III. Béla Gimnázium épületén, a projekteket minden esetben uniós támogatásból fedezik.
Uniós támogatásból három iskola és egy óvoda felújítása is rövidesen indul Baján – derül ki a közbeszerzési értesítőben megjelent eredménytájékoztatókból.
A Bajai Tankerületi Központ az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) támogatásából finanszírozza a III. Béla Gimnázium felújítását, melyet a bácsalmási Bács-Integrál Kft. kivitelez nettó 102,42 millió forintból.
A Szent Imre téren található iskolában megtörténik a tornateremhez kapcsolódó fiú-lány öltözők komplett felújítása, a közlekedők burkolatának felújítása, a tantermek parkettacsiszolása és javítása, minden szinten festés-mázolás, a belső ajtók felújítása és cseréje, valamint beléptető, videó megfigyelő, tűzjelző és riasztó rendszer kiépítése.
A város önkormányzata a Területi- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretéből fedezi három intézmény felújítását. Minden itt érintett épületen a kiskunhalasi Modinvest Építőipari- Beruházó- és Kereskedelmi Kft. kivitelez majd.
A Szentistváni Általános Iskola épületeinek energetikai korszerűsítése nettó 98,25 millió forintból történik meg: az A épület, a tornacsarnok és a B épület is többek között új vakolatot, mészfestést, új kül- és beltéri nyílászárókat kap, valamint hőszigetelik a padlót és a mennyezetet. Elhelyezésre kerül továbbá 172 új radiátor és új fűtési szivattyúk is. Az energetikai korszerűsítéssel érintett beépített alapterület több mint 2000 négyzetméter.
104,6 millió forintból korszerűsödik a Sugovica Sportiskolai Általános Iskola Malom utcai telephelye összesen 2531 négyzetméteren, valamint 48,3 millióból a Vöröskereszt téri telephelye is közel ezer négyzetméteren. A Petőfi utcai Óvoda épületei szintén közel ezer négyzetméteren újulnak meg további 43,4 millió forintból. Az utóbbi három épületen az energetikai korszerűsítés részeként napelemeket is elhelyeznek.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.