A tajvani központú cég üzemében évente egymillió biciklit gyártanak majd.
A Giant Global Group 15 milliárd forintos beruházással kerékpárgyártó üzemet épít Gyöngyösön. A hírt bejelentő budapesti sajtótájékoztatón kiderült, az új gyárban évente 1 millió kerékpár készülhet, a termékek Kelet-Európa országaiba kerülnek.
Az eseményen Bonnie Tu, a tajvani központú Giant Global Group elnöke hangsúlyozta, Európa nem csupán a kerékpáros közlekedés bölcsője, hanem egyúttal a kerékpárok legfontosabb piaca. „Magyarország a kontinens központjában fekszik, rendelkezik a termeléshez szükséges ipari alapokkal és képességekkel, a gyárat befogadó Gyöngyöst pedig a közlekedési kapcsolatai teszik alkalmassá a beruházásra” – magyarázta az elnök.
A bejelentésen szintén részt vevő Magyar Levente azt hangoztatta, az új gyöngyösi üzem a kerékpározás terjedéséhez és a kerékpárutak kihasználásához is hozzájárul. „Az életmódváltásban az állami tisztviselőknek is példát kell mutatniuk” - tette hozzá a külgazdasági államtitkár. A politikus arra is kitért, hogy tavaly pedig minden eddiginél több, közel száz befektető érkezett hazánkba Ázsiából, közel 4 milliárd euróval növelve az ipari kapacitásunkat.
A tajvani központú Giant Global Group a világ legnagyobb kerékpárgyártójaként évente 5 millió kerékpárt ad el a világ több mint 50 országában. Tajvan és Hollandia mellett Kínában is működtet gyárat.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.