A 800 millió forintos törökszentmiklósi beruházásban megújítják többek között a meglévő épületeket, és új csarnokot is építenek bérbeadás céljából.
Megkezdődött Törökszentmiklós déli iparterületének fejlesztése - közölte Markót Imre, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei település polgármestere. A barnamezős beruházáshoz a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) gazdaságélénkítő, foglalkoztatást ösztönző pályázatán 680 millió forintot nyertek, ehhez az önkormányzat 120 millió forint önerőt vállalt.
A tervek szerint 2020 májusára elkészülő fejlesztés eredményeként korszerűbbé válik a csaknem 11 hektáros terület:
A telephely közvetlen közútkapcsolattal rendelkezik, illetve a megyében a szolnoki ipari parkon kívül csak ez az iparterület rendelkezik használható iparvágánnyal. A beruházás hatására versenyképesebbek lehetnek az iparterületen működő vállalkozások és nőhet a munkahelyek száma.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.