A fejlesztés célja, hogy növelje a felsőoktatás versenyképességét, valamint támogassa az innovációs törekvéseket.
Egy egészségipari és biotechnológiai tudásparkot hoznak létre a főváros VIII. kerületében, amely az egészségipari igényekhez illeszkedő szolgáltatásokat fog nyújtani és a betegellátásban hasznosítható kutatásokat végez majd. A fejlesztés a Semmelweis Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, valamint Józsefváros együttműködésében fog megvalósulni.
A tervek szerint az idén elkészül a megvalósíthatósági tanulmány, jövőre elindulhat az építkezés első üteme, 2021-ben pedig a második ütem kivitelezése. A három egyetem azért kötött stratégiai együttműködést, hogy egy olyan egészségipari-biotechnológiai tudásparkot hozzanak létre, amely meghatározó szerepet vállal:
A fejlesztés azt a kettős célt szolgálja, hogy a növelje a felsőoktatás versenyképességét, valamint támogassa a kutatás és innováció megújítását.
A tudáspark a tervek szerint együttműködést alakít majd ki az egészségipari, gyógyszeripari, orvostechnológiai és biotechnológiai piac szereplőivel.
A beruházáshoz Józsefváros önkormányzata telekkel járul hozzá. Várhatóan 2022-ben fog teljes üzemben működni a tudáspark.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.