A háromszintes műemléképület többek közt napelemekkel, sportpályával és tornateremmel született újjá.
Új iskola jött létre egy korábbi polgári lakóházból mintegy hétszázmillió forintból Kiskunfélegyházán a Móra Ferenc Katolikus Általános Iskola alsó tagozatos diákjai részére. A projektet a helyi Előregyártó-Szerelő és Építőipari Fővállalkozó Kft. kivitelezte.
Az iskola a Miasszonyunkról Nevezett Kalocsai Iskolanővérek fenntartásában működő Constantinum Intézmény része. A részletekről az intézmény vezetője, Mindák József tájékoztatta az MTI-t.
A beruházást az indokolta, hogy a Constantinum Intézmény létszáma folymatosan emelkedik, az óvodáskorúaktól a középiskolásokig csaknem 760 gyermek jár ide.
Az előző tanévben tanteremhiánnyal küzdöttek, amit átmenetileg megoldottak, de hosszú távon nem volt tartható a helyzet.
"Továbbá a gyermekek korosztályi összetétele szempontjából is szerencsésebbnek tartották, ha az alsó tagozatosok külön épületben tanulhatnak és saját udvaron játszhatnak" - tette hozzá MIndák József.
Az új iskola az intézménynek az uszodát is magába foglaló sportcentrumával szemben épült fel, nagyjából egy év alatt. A háromszintes épületben
A korszerű iskolában a legmodernebb fűtésrendszert építették ki, amely a nyári melegben hűtésre is képes, az épület energiaellátását pedig részben napelemek biztosítják. A nyolc tantermes iskolában a legmodernebb technikai eszközök, köztük digitális táblák segítik a tanítást.
Az új iskola helyén eredetileg egy huszadik század elején épült, jellegzetes téglahomlokzata miatt védetté nyilvánított polgári lakóház állt. Az építkezés során ezért különös figyelmet fordítottak arra, hogy a homlokzat eredeti állapotában megmaradjon.
A kiskunfélegyházi iskolát Schuhster Constantin váci püspök emlékére nevezték el Constantinumnak. A leánynevelés és -oktatás elkötelezett híve ugyanis adománnyal segítette az intézmény felépülését. Az 1908-ban megnyitott iskolában a püspök hívására érkező Kalocsai Iskolanővérek kezdték meg a tanítást.
Már lehet korcsolyázni a Balaton-part legnagyobb jégpálya rendszerén, melyhez a gyaloghidat a PERI UP rendszerrel építették fel.
A gyógyszer- és papíripari gépeket előállító Körber jelentős fejlesztést hajtott végre.