A településeken megvalósítandó szennyvíztisztító telep és csatornahálózat fejlesztését a Strabag Építőipari Zrt. kivitelezte.
Szennyvíztisztító telep és több mint 32 kilométer csatorna is épült Jászkarajenőn és Törökszentmiklóson, a Közép- és Kelet-Magyarországi szennyvízelvezetési és- kezelési fejlesztési programban – derült ki a ma délelőtti sajtótájékoztatón Jászkarajenőn.
A településeken megvalósítandó szennyvíztisztító telep és csatornahálózat fejlesztését a Strabag Építőipari Zrt. kivitelezte, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretén belül, több mint 3,5 milliárd forintból.
Mindkét település esetében a kivitelezés 2017 őszén kezdődött meg, a hálózatépítés 2019 októberéig tartott, jelenleg pedig a 6 hónapos próbaüzem működik idén áprilisig.
A településen folyamatban van a lakosság csatlakozása a hálózatra. 1170 darab ingatlant már bekötöttek a 20,5 kilométeren megépülő csatornára.
Létrehoztak továbbá:
„Úgy gondolom, hogy az elkészültség majdnem 100%-os, a próbaüzem eredményei pedig jók” – nyilatkozta Palya István Kálmán, a település polgármestere. „Ez a beruházás a település egészét érintette, rengeteg dolog a lakosság mindennapjait befolyásolta, de ennek ellenére szépen, az ütemtervnek megfelelően haladtunk előre, az emberek pedig türelmesek maradtak” – mondta a polgármester.
A városban mind a 4 településrészen 99%-ban befejeződött a szennyvízcsatorna építése. A keleti városrészben a lakosság már használja is a rendszert.
„Itt egész más volt a helyzet, mint Jászkarajenőn, mivel a szennyvízhálózat 2004-ben majdnem teljes egészében kiépült” - ismertette Markót Imre, Törökszentmiklós polgármestere. „A projekt kapcsán azonban lehetőségünk volt, hogy a 21. század beköszöntsön azokon a részeken és szomszédos altelepüléseken is, ahol eddig nem volt csatornázás. Köszönjük a kivitelető munkáját” – zárta beszédét a polgármester.
„2017 novemberében kezdődtek el az építési tevékenységek” - mondta Szabó Péter építésvezető, a kivitelező Strabag képviseletében. „A két településen mintegy 30 kilométernyi csatornavezetéket építettünk meg, több mint 35 kilométer nyomóvezetéket, aminek egy része ivóvízvezeték is. Remélem, hogy májusban már a beruházás befejezésének alkalmából állhatunk itt” – tette hozzá az építésvezető.
A szennyvíztisztító telepen:
A projekt keretében létrejött 12 kilométer hosszú csatorna, 24,6 kilométer nyomóvezeték és 8 automata szennyvízátemelő is, melyhez 510 darab ingatlan csatlakozik.
Megvalósult továbbá a már korábban működő szennyvíztisztító telep:
A sikeres próbaüzemi állapot után, a tervezett átadás 2020 júniusában várható, mintkét településen.
Hét emeletes lakópark beruházása rajtol el az év végén.
Környezetbarát gyárral erősít a német ZF Chassis Modules, a Market építette fel a komplexumot.