A rekonstrukció részeként többek közt kicserélték a tetőt, felújították a nyílászárókat és restaurálták a templom óráit is.
Felújították Budapest VIII. kerületében a Szent József-plébániatemplomot, a teljes körű külső rekonstrukció 800 millió forint állami támogatásból valósult meg. A műemlékvédelem alatt álló épületet legutóbb az 1950-es években újították fel.
A korábban sárga templom krémszínű lett, mert a Horváth Mihály téren álló Fazekas Mihály Gimnázium sárga épülettömbje mellé nem szerettek volna még egy ugyanolyan színű épületet. A külső rekonstrukció során többek közt:
A domborművek, az oszloptartó részek és a szenteket ábrázoló szobrok fehér színt, a keresztek, a timpanon és a szentek attribútumai - mint például Szent Adalbert pásztorbotja és Árpád-házi Szent Margit kezében a liliom - pedig új aranyozást kaptak.
A külső felújítást két ütemben belső korszerűsítés és rekonstrukció követi majd, a külső-belső munkálatokat összesen 1,2 milliárd forint állami támogatásból végzik el.
Az első ütemben - várhatóan szeptemberre - kicserélik a víz-, gáz- és elektromos vezetékeket és korszerűsítik a hangosítást.
A második ütemben többek közt restaurálják az oltárképet, amely az esztergomi bazilika oltárképe után a második legnagyobb Magyarországon.
A belső felújítás részeként megújul a "téli kápolna" (ahol fűtési szezonban tartják a szentmiséket), a hittantermek, és kiállítóteret is kialakítanak a templomban.
A VIII. kerületben lévő plébániatemplom sokféle feladatot ellát, a templomban vasárnap délutánonként hajléktalanoknak tartanak szentmisét.
A szomszédos Tömő utcában működnek és a templommal szoros kapcsolatban állnak a hajléktalanokat gondozó Teréz anya nővérei, és az épületben tartja összejöveteleit a szintén hajléktalanokat, valamint szenvedélybetegeket, prostituáltakat segítő Új Fészek csoport.
A plébánián HungaRió néven kávézót működtet a Shalom Katolikus Közösség. A Brazíliából érkező misszionáriusok főként főiskolásokkal, egyetemistákkal foglalkoznak, így a számos egyetemnek helyet adó VIII. kerület alkalmas terep számukra az evangelizációra.
Emellett a plébániának van karitász- és KÉSZ- (Keresztény Értelmiségiek Szövetsége) csoportja, valamint nyugdíjasklubja is
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.