Mivel az intézmény épülete elavult, így egyebek mellett az energetikai fejlesztést is modernizálják, valamint kicserélik a belső burkolatot és a nyílászárókat is.
Két bölcsödét is fejlesztenek a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretein belül Dunaújvárosban. Dunaújváros önkormányzata az 1,1 milliárd forintos európai uniós támogatásból bővíti és korszerűsíti a Zengő-Bongó Bölcsődét, valamint felújítja a Hétszínvirág Bölcsőde épületét is.
Az önkormányzat által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásaiból a Zengő-Bongó Bölcsőde négy csoportszobával bővül, férőhelyeinek száma pedig negyvennyolccal nő.
Az intézmény épülete elavult, ezért az energetikai fejlesztés mellett kicserélik a belső burkolatot és a nyílászárókat, valamint a homlokzatot is felújítják.
A teljes körű felújítás és bővítés után további nyolc kisgyermeknevelőre és két bölcsődei dajkára lesz szükség, így a projektnek munkahelyteremtő hatása is van.
A Hétszínvirág Bölcsőde sajátos nevelési igényű gyermekek korai habilitációs, rehabilitációs célú nevelését-gondozását végzi teljes integrációval.
A tervek szerint a projekt 2022. június 30-ig megvalósul.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.