A sajtótájékoztatón elhangzott: erre a támogatásra hatalmas szüksége van a térségnek, mivel közel 1900 munkahely szűnik meg két gyár bezárása miatt.
A kormány 650 millió forintos támogatást nyújt Ózd városának egy ipari park létrehozására - jelentette be Riz Gábor, a város országgyűlési képviselője az ózdi sajtótájékoztatón. Tájékoztatása szerint a kormány jóváhagyta az Innovációs és Technológiai Minisztérium által előkészített 1,3 milliárd forint összértékű ózdi barnamezős rehabilitációs ipari terület megvalósítását.
A 650 millió forintos állami támogatásnak és az ÓAM-Ózdi Acélművek Kft. 650 millió forintos beruházási forrásának köszönhetően lehetővé válik, hogy az Ózdi Acélművek Kft. telkén lévő, jelenleg kihasználatlan ipari terület a jövőben három olyan cégnek is otthona legyen, amelyek tevékenységei jól illeszkednek a város kohászati múltjához.
Ezzel összesen 550 új munkahely teremtésére nyílik lehetőség a városban 2022-ig.
A sajtótájékoztatón elhangzott: erre a támogatásra hatalmas szüksége van a térségnek, mivel közel 1900 munkahely szűnik meg két gyár bezárása miatt. Az állam potenciális támogatásával megvalósuló új beruházásokkal azonban reális esély van arra, hogy közel valamennyi munkavállaló új munkahelyet találjon 2022-ig.
Az új ipari parkba települni szándékozó három társaság mindegyike foglalkozik fémmegmunkálással, az egyikük pedig kifejezetten az ózdi betonacélra mint alapanyagra épít. A Nyír-Aqua Team Kft. betonüzemet és vasszerkezeti műhelyt, a Therma-Top Kft. speciális - a Covid-19 vírus okozta járvány idején is alkalmazható - konténerek gyártását tervezi megvalósítani Ózdon, míg a Kf Service Solutions Kft. duplacsuklós szerkezetű midibuszok fejlesztését és gyártását tervezi.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.